greke

Ministria e Jashtme greke reagon për lënien në burg të Belerit: Trajtim i padrejtë

Ministria e Jashtme greke ka reaguar në lidhje me vendimin e Apelit të GJKKO-së për të refuzuar kërkesën e kryebashkiakut të...

“Beleri” në mediat greke, Dendias: BE nuk do të tolerojë shkeljet e shtetit ligjor

Çështja Beleri vazhdon të komentohet në mediat greke. Një ditë më parë Nikos Dendias ministri i jashtëm grek i ftuar në televizionin Ant1 për...

‘Emigrantët’ në zgjedhjet greke, qeveria: Do zgjasim gardhin që i mban larg

Në prag të zgjedhjeve të 21 majit në Greqi, emigracioni është një nga çështjet kyçe, me qeverinë që ka vendosur të...

“Babai im është si shkëmb” – Djali i Fredi Belerit flet për mediat greke

Djali i Fredi Belerit ka folur për mediat greke ku ka thënë se ka kontaktuar vetëm dy herë me babin e...

Artan Hoxha: Shërbimet e Inteligjencës greke ishin në Himarë gjatë zgjedhjeve

Gazetari Artan Hoxha tha se në Himarë, gjatë zgjedhjeve ishin të pranishëm shërbimet e inteligjencës greke. Hoxha u shpreh se tashmë Shqipëria...

“Fitore nga burgu” – Mediat greke jehonë për zgjedhjet në Himarë

“Fredi Beleri fiton zgjedhjet lokale në Himarë”, është ky titulli i mediave greke pas shpalljes së rezultateve paraprake të cilat kanë...

Ambasadorja greke në komisariatin e Vlorës, pritet të takojë avokatin e Belerit

Ambasadorja greke Kostandina Kamici ka mbërritur në qytetin e Vlorë ku pritet të zhvillojë një takim me avokatin e Fredi Belerit,...

Mediat greke: Ministri i Jashtëm Dendias telefonon Ramën për arrestimin e Belerit

Mediat greke kanë zbuluar detaje të reja në lidhje me zhvillimet më të fundit pas arrestimit të Fredi Belerit. Protothema shkruan se...

Ambasadorja greke takim në Ministrinë e Jashtme, shpreh shqetësimin për Belerin

Ambasadorja greke në Tiranë, Kostandina Kamici, ka zhivilluar këtë të premte një takim në Ministrinë e Jashtme, ku ka shprehur shqetësimin...

Rrahën barbarisht shqiptarin në burgun e Koridhalos, lirohen efektivët grekë

Katër pjestarët e policisë greke, të cilët u arrestuan për dhunë dhe torturë ndaj një të burgosuri shqiptar janë liruar nga...

Arrestohen katër policë grekë për torturë ndaj një të burgosuri shqiptar

Ministria e Mbrojtjes së Qytetarëve në Greqi njoftoi arrestimin e katër pjesëtarëve të policisë greke të cilët akuzohen “për torturë dhe...

Studentja greke: Isha në vagonin e ‘vdekjes’, por shoqja kishe një parandjenjë dhe…

Mediat greke kanë publikuar historinë interesante të një studenteje, e cila i shpëtoi mrekullisht aksidentit tragjik të trenave në Larisa. Studentja Agni...

Studente e shkëlqyer mjekësie, konfirmohet vdekja e 21-vjeçares shqiptare në Greqi

Komuniteti shqiptar në Greqi ka konfirmuar vdekjen e studentes shqiptare Klaudia Lata në aksidentin e traneva në Larisa. Përmes një njoftimi në...

Policia greke shkatërron grupin kriminal të drogës, në pranga 2 shqiptarë

Dy shqiptarë u arrestuan dhe u sekuestruan 18 kg kokainë, 122 kg hashash, një pistoletë, plumba, peshore precize. Gjithashtu u gjetën katër...

Alarmohen Forcat Ajrore greke, rrëzohet avioni ushtarak F-4

Një avion F-4 i Forcave Ajrore greke u rrëzua të hënë në zonën detare pranë Andravidës. Sipas informacioneve fillestare, F-4 me dy...

“Qarargate”, 1 muaj paraburgim për eurodeputeten greke Eva Kaili 

Eurodeputetja greke Eva Kaili do të mbahet edhe një muaj paraburgim, ka vendosur sot gjykata belge. Ish-zëvendëspresidentja e Parlamentit Europian dyshohet se...