greqi

Çështja e detit me Greqinë, juristi Alibali: Zgjidhja ideale, tribunali i Hamburgut

Juristi Agron Alibali thotë se zgjidhjen ideale për çështjen e detit me Greqinë, mund ta japë tribunali i Hamburgut. Në një intervistë...

Aksident në Greqi/ Makina bie nga shkëmbi, plagoset shqiptari, vdesin dy grekë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në veri të Evias, kur një makinë është rrëzuar...

I riu akuzon priftin në Greqi: Më ngacmoi seksualisht për disa vite

Një ngjarje e rëndë ka troditur opinionin publik në Greqi, pas dëshmisë së një 19-vjeçari, i cili tha se për disa...

Ibrahimaj vizitë në Greqi, fton bizneset greke që të investojnë në Shqipëri

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj zhvilloi një vizitë zyrtare në në Greqi, ku mori pjesë në forumin e biznesit...

Kërkimet e Greqisë për naftë në Jon, Tirana: S’është shkelur hapësira jonë detare

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë ka shpërndarë për mediet një njoftim në lidhje me kërkimet për naftë në detin Jon. Duke marrë...

Gruaja fshehu mijëra euro në oxhak, bashkëshorti u vë flakën

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Athinë të Greqisë, ku një burrë ka ndezur oxhakun duke djegur dhe 13 mijë...

‘Raporte të shkëlqyera’, Guri: 35 mijë martesa mes shqiptarëve dhe grekëve në Greqi

Përfaqësuesi i Komunitetit Shqiptar në Greqi, Etmond Guri thotë se raportet e shqiptarëve me grekët në Greqi janë të shkëlqyera. Në një...

E vranë, i morën paratë dhe e groposën, detaje nga vrasja e shqiptarit në Greqi

Policia greke ka zbardhur vrasjen e një 31-vjeçari shqiptar, i cili u gjet i pajetë pasditen e djeshme në plazhin e...

Paralajmërimi i Meçollarit: Shqipëria mund të humbë 40 km2 det në Gjykatën e Hagës

Ish-zëvendës komandanti i Forcës Detare, Artur Meçollari paralajmëroi se Shqipëria mund të humbasë një sipërfaqe detare prej 40 kilometra katror, nëse...

Pse Rama u tërhoq nga dakordësia për detin? Flet ish.zv komandanti i Forcës Detare

Ish-zëvendës komandanti i Forcës Detare, Artur Meçollari thotë se kryeministri Edi Rama mund të jetë tërhequr nga dakordësia e arritur në...

Meçollari për kërkimet në Jon: Greqia, presion Shqipërisë për të shkuar në Hagë

Ish-zëvendës komandanti i Forcës Detare, Artur Meçollari e sheh si presion faktin që tre anije greke kanë kryer studime dhe kërkime...

Greqia kërkon naftë në detin Jon, Meçollari: Është zonë e kontestuar

Ish-zëvendës komandanti i Forcës Detare, Artur Meçollari deklaroi se tre anije greke janë duke kërkuar burime hidrokarbure në detin Jon. Në një...

Sekuestrohen 74 kg kanabis në kufirin grek, në pranga 34-vjeçari shqiptar

Mëngjesin e ditës së sotme në kufirin greko-shqiptar Kastoria, janë kapur 74 kilogramë kanabis. Mediat greke bëjnë me dije se në momentin...

14-vjeçari tenton të futet më thikë në Kuvendin e Greqisë, arrestohet

Një student 14-vjeçar është arrestuar sapo ka hyrë në Kuvend, pasi është kapur me thikë. Sipas mediave greke ngjarja ka ndodhur gjatë një vizite...

33 politikanë, gazetarë dhe biznesmenë nën përgjim, qeveria greke në rrezik

Skandali i spiunëve në Greqi vazhdon dhe mori një tjetër kthesë të shtunën me publikimin e një liste të gjatë emrash...

Tentoi të përdhunojë 20-vjeçaren në Greqi, arrestohet 40-vjeçari shqiptar

Një 40-vjeçar shqiptar është arrestuar në Nicë të Greqisë pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojë një vajzë në moshën 20-vjeçare. Mediat...