greqi

Vendosi kamera për të parë të zhveshura vajzat e partneres, arrestohet shqiptari

Një 50-vjeçar shqiptar është arrestuar në Rodos të Greqisë, pasi kishte vendosur kamera në dhomat e vajzave të partneres së tij. Mediat...

Tensionet Turqi-Greqi, Bejleri: Nuk do të ketë përshkallëzim

Tensionet mes dy anëve të Detit Egje janë përshkallëzuar në muajt e fundit. Kreu i Omonia-s, Fredi Bejleri mendon se nuk do...

EMRI| Gjendet i vrarë biznesmeni shqiptar në Greqi

Një biznesmeni shqiptar në Greqi që rezultonte i zhdukur prej 8 ditësh, është gjetur sot i vdekur. Mediat greke shkruajnë se Xhani...

Athina informon Këshillin e Sigurimit: Deklaratat e Ankarasë, provokuese

Tensionet mes dy anëve të Detit Egje janë përshkallëzuar në muajt e fundit. Gjatë fundjavës, presidenti turk Erdogan ashpërsoi retorikën e tij...

Shpërthim në një fabrikë peshku në Greqi, 2 viktima, njëri shqiptar

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mesditën e së dielës në një fermë peshku në Prevezë, në zonën e Kanallakit, pranë...

Erdogan kërcënon Greqinë: Do ta paguani shtrenjtë nëse na pengoni në Egje

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi Greqinë se do të paguajë një çmim të lartë nëse vazhdon të pengojë planet turke...

Tentuan të grabisnin një banesë në Greqi, djali ju vihet pas, vdes një nga autorët

Në qytetin e Nafpion në Greqi  dy persona të pamaskuar hynë brenda një shtëpie për të grabitur. Ata lidhën dy prindërit...

VIDEO| Banda shqiptare në Greqi groposte drogën, e transportonte me motoçikleta

Një bandë me Shqiptarë në Mikonos, Greqi që merrej me trafik droge është shkatërruar nga policia. 3 shtetas shqiptarë u arrestuan dhe...

Greqia-Erdoganit: Ka kaluar çdo kufi, do informojmë menjëherë aleatët

Pasi Erdogan kërcënoi Greqinë se do të paguajë shtrenjtë nëse ka ndërhyrje në ishujt në Detin Egje, vendi i është përgjigjur...

Erdogan: Greqia pushtoi ishujt në detin Egje 

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka akuzuar Greqinë për pushtimin e ishujve në Detin Egje që kanë status të çmilitarizuar, duke...

Tërmetet tronditin Greqinë dhe Turqinë, priten të tjerë

Disa tërmete janë ndjerë mes ishujve grekë dhe Turqisë. Lëkundja më e fuqishme ka qenë me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter, pak...

‘Erdogan do tjetër qeveri në Athinë’, Mitsotakis: Greqia në shënjestër nga Moska

Duke përdorur gazin natyror si armë, Rusia po sulmon Europën, kështu u shpreh kryeministri grek Mitsotakis gjatë një takimi me ministrat...

Jemi shënjestruar nga Forcat Ajrore Greke, pretendon Turqia

Raketat greke shënjestruan në mënyrë elektronike avionët luftarakë turq F-16 që fluturonin në një mision zbulimi në hapësirën ajrore ndërkombëtare, njoftoi...

Skandali i përgjimeve greke, qeveria helene mohon përgjegjësinë

Ndërsa skandali i spiunazhit po trondit Greqinë, duke rritur presionin ndaj qeverisë, ai është përhapur edhe përtej kufijve kombëtarë, duke bërë...

‘Apokalips’ në Halkidiki dhe Thassos, rrugët shndërrohen në lumenj

Reshjet e dendura të shiut gjatë një dite më parë përmbytën Sithonian, banorët e së cilës ende po përballen me dëmet...

Shërbimet greke dhe serbe më të rrezikshme se ato ruse, thotë eksperti

Jemi përqendruar te Rusia, por shërbimet më të mëdha që po veprojnë kundër interesave shqiptare janë shërbimet greke dhe serbe. Kjo ishte...