greqine

Zjarret më të mëdha në histori, KE vë në punë mekanizmin “RescEU” për Greqinë

Për t’u përballur me atë që në Greqi konsiderohet një ndër zjarret më të mëdha në historinë e Evropës, Qendra për...

Vihet nën kontroll zjarri në Arëz, në kufi me Greqinë

Zjarri në Arëz, në kufi me Greqinë është riaktivizuar sërish në mesnatë ndërkohë që herët në mëngjes janë nisur përsëri drejt...

Kapshticë, radhë të gjata automjetesh në kufi me Greqinë

Ditën e diel, ashtu si edhe një ditë më parë janë shënuar radhë të gjata në kufirin me Greqinë, në pikën...

Kosova ‘fut në sherr’ Greqinë dhe Serbinë, Bërnabiç anulon vizitën në Athinë

Kosova prish marrëdhëniet e Greqisë me Serbinë. Pas abstenimit të shtetit helen për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës, kryeministrja...

Netanyahu: Mossad ndihmoi Greqinë të zbulonte një komplot terrorist

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu njoftoi se agjencia e inteligjencës e vendit të tij Mossad ndihmoi Greqinë të parandalonte një sulm të...

Bushati: Më vjen plasja, ja pengu im i madh nga negociatat që bëra me Greqinë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania se takimi që Albin Kurti zhvilloi dje në Bruksel...

Vija e kuqe e kufirit detar me Greqinë, Meçollari tregon “sekretin” për në Hagë

Ish-zëvendës komandanti i Forcës Detare, Artur Meçollari tregoi në emisioni Review në Euronews Albania cilat janë vijat e konfliktit në hapësirën...

Nisin diskutimet për njohjen e pensioneve të emigrantëve shqiptarë në Greqi

Ministria e Financave dhe Ekonomisë bën me dije përmes një postimi në rrjetet sociale se ka nisur diskutimet teknike me autoritetet...

Shqiptarja që krenoi Greqinë: Kam marrë mesazhe raciste, por po shijoj suksesin

Elina Xhengo, kampione e Europës në hedhje shtize, vajza 20-vjeçare e lindur nga prindër shqiptarë, nuk e ka shijuar tërësisht suksesin...