grida duma

Ori Nebiaj pranon mandatin e deputetes

Ori Nebiaj ka pranuar mandatin e deputetes, që u la nga deputetja demokrate, Grida Duma disa ditë më parë. Burime për Euronews...

“Si t’i paguajë dritat”, Kryemadhi: Duma iku nga politika për 1 jetë më të mirë

Largimi i Grida Dumës nga Partia Demokratike nuk është humbje. Humbje do quhej nëse ajo do të zhvendosej në Partinë Socialiste....

Kush e zëvendëson Dumën e Rushajn nëse Nebiaj e Doda nuk pranojnë mandatin?

Grida Duma dhe Alfred Rushaj kanë lënë mandatin e deputetit në PD. Avokati Ledio Braho në një intervistë për Euronews Albania tha...

Flutura Açka përlotet teksa Grida Duma lë mandatin

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka është përlotur teksa Grida Duma po njoftonte lënien e mandatit. Ajo është shfaqur e prekur dhe...

Duma la mandatin, Murrizi: Defekt i prillit 2008, deputeti s’ka peshë në elektorat

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi thotë se lënia e mandatit nga Grida Duma, por jo vetëm, vjen edhe si defekt...

La mandatin e deputetes, astrologu parashikon të ardhmen e Grida Dumës

Astrologu Jorgo Pulla, në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se Grida Duma pas lënies së mandatit të deputetes do...

Pse Grida Duma la mandatin? Hoxha: Disa deputetë janë lodhur, kërkojnë rrugëzgjidhje

Gazetari Poli Hoxha ka komentuar lënien e mandatit të deputetes Grida Duma. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se një...

Gazetari për lënien e mandatit nga Grida Duma: Nuk ka asnjë fitore individuale

Gazetari Lavdrim Lita thotë se Grida Duma nuk shkëlqeu në Partinë Demokratike, duke mos arritur të fitojë personalisht si deputete apo...

Grida Duma e konfirmon: Lë mandatin e deputetes

Grida Duma e ka konfirmuar se ka lënë mandatin e deputetes në Partinë Demokratike. Në një dalje për mediat, Duma theksoi se...

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma pritet të lërë mandatin

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma pritet të lërë mandatin e saj. Vetë Duma, do të mbajë një deklaratë për mediat në...

Duma përplaset me Muzhaqin për buxhetin për fëmijët, ndërpritet mbledhja

Me debate ka nisur sot Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë, ku po diskutohet projektligji i buxhetit të vitit 2023. Kryetarja...

“Bisedë konstruktive”, Grida Duma flet pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së

Deputetja e Partisë Demokratike ka dhënë një deklaratë për mediat pas daljes nga mbledhja e Grupit Parlamentar të kësaj force poltike. Duma...

Negociatat, Duma: Vidhet ajo që na falet, Beqja në krye të rrjetit antikorrupsion

Nga foltorja e Kuvendit, deputetja e PD, Grida Duma ka folur për Integrimin si dhe për vendimin e qeverisë për konfiskimin...

Kompensimi financiar i ndërtuesve ‘përplas’ Ahmetajn dhe Dumën në Kuvend

Kuvendi po diskuton këtë të enjte aktin normativ për kompensimin financiar të ndërtuesve. Ky akt synon të ndihmojë kompanitë që kanë marrë...

Presidenti i duhej lënë në dorë opozitës, thotë Duma

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi se Presidenti i ri i Republikës duhej të zgjidhej nga opozita. Deklaratën, Duma e dha...

Dorëheqja e Bashës, Duma: Tani PD mund të ketë projekt fitues

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma e ka cilësuar dorëheqjen e Lulzim Bashës nga drejtimi i partisë, një mundësi për të...