haker

‘Kukulla e Putinit’, Anonymous mesazh Vuçiçit: S’kemi mbaruar ende me ju

Grupi ndërkombëtar i hakerave, Anonymous njoftoi se kishin hakuar dhjetëra dokumente konfidenciale nga qeveria e Serbisë. Përmes një postimi në rrjetin social,...

Berisha: Në sulmin kibernetik morën pjesë hakera iranianë, shqiptarë, rusë dhe serbë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, deklaroi se në sulmin kibernetik ndaj sistemeve digjitale dhe qeveritare të vendit, janë përfshirë hakera...

Sulmi nga hakerat, Belinda Balluku flet për sigurinë ajrore

Zëvendës kryeministrja, njëkohësisht Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku thotë se navigimi ajror nuk mund të preket nga ndonjë sulm...

Kina kërcënon zgjedhjet britanike – cilin kandidat duan kinezët dhe pse?

Hakerat kinezë mund të ndërhyjnë në zgjedhjet e ardhshme për kryeministrin e ri britanik në mënyrë të ngjashme me ndërhyrjet ruse...

‘Hakerat kërkojnë 30 mln euro’, Rama përgënjeshtron: Ndalni valën e shpifjeve

Kryeministri Edi Rama ka përgënjeshtruar lajmin që qarkullon në media se hakerat kanë shkatërruar të dhënat e shtetit shqiptar dhe kërkojnë...

Hakerët shkaktojnë ndërprerjen e internetit në Ukrainë

Një shërbim interneti në Ukrainë u ndërpre nga hakerët të enjten, ndërsa inxhinerët janë ende duke punuar për ta kthyer në...