hakera

Fotot seksi të gruas së kolonelit rus në “rrjetën” e hakerave ukrainas

Gruaja e një koloneli rus ka rënë në “rrjetën” e hakerave ukrainas pasi këta të fundit hakuan e-mailin e kolonelit derisa...

Lita: Deri në zgjedhjet e 14 majit, do ketë sulme dhe publikime të forta nga hakerat

Gazetari Lavrdim Lita deklaroi se hakerat iraniane do kryejnë sulme të tjera kibernetike deri në zgjedhjet lokale që do zhvillohen më...

Deputeti i PS: Ekspertët e FBI në Shqipëri po sfidojnë hakerat iranianë

Deputeti i Partisë Socialiste, Denis Deliu deklaroi se ekspertët e FBI-së, kanë dhënë kontributin e tyre në vendin tonë ndaj sulmeve...

Australia fajëson hakerat rusë për vjedhjen e të dhënave mjekësore

Hakerat rusë kryen një sulm kibernetik ndaj një kompanie të madhe australiane të kujdesit shëndetësor që shkeli të dhënat e 9.7...

Gazetari: Hakerat kryen sulmet kibernetike nga territori shqiptar

Gazetari Fatos Mahmutaj thotë se hakerat iranianë kryen sulmet kibernetike ndaj sistemeve digjitale dhe qeveritare, teksa ndodheshin në territorin shqiptar. Në një...

‘Më kërkuan para’, gazetari tregon bisedën me hakerat iranianë pas sulmit kibernetik

Gazetari Fatos Mahmutaj deklaroi se ka komunikuar me hakerat iranianë, pas sulmit kibernetik ndaj sistemeve digjitale dhe qeveritare në muajin korrik. Në...

“Homeland Justice” publikon pamjet e kamerave të sigurisë në komisariate e dogana

Grupi i hakerave iranianë, "Homeland Justice", ka publikuar video nga disa pika kufitare dhe dhoma shoqërimi në komisariate. Publikimi i videove prej...

Rikthehen Anonymous, sulmi i radhës në ndihmë të iranianëve

Si po i ndihmon iranianët grupi i famshëm i hakerave Anonymous? Pas sulmit të tyre kibernetik të shtatorit kundër faqeve të qeverisë...

Hakerat kanë kapacitet për të depërtuar më thellë se kaq, thotë juristi

Juristi Plarent Ndreca komentoi në një intervistë për Euronews Albania sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Sipas tij hakerat kanë kapacitet për të depërtuar...

Sulmi kibernetik, Korreshi: Miliona euro për ruajtjen e sistemeve, tendera abuzivë

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi thotë se sulmet kibernetike treguan se miliona euro që qeveria shpenzoi për ruajtjen e sistemeve...

‘Mediat s’e kërcënojnë sigurinë kombëtare’, Andi Bushati: Të dhënat i ka marrë Irani

Analisti Andi Bushati deklaroi se mediat në Shqipëri nuk e kërcënojnë sigurinë kombëtare, nëse publikojnë të dhënat e nxjerrë nga hakerat...

Publikimi i e-maileve, eksperti Semanaj: Është hakeruar serveri i gov.al

Eksperti i IT, Besmir Semanaj thotë se e-mailet e publikuara sot nga hakerat janë e-maile të gov.al që ruhen në servera...

‘Dyshoj në vërtetësinë e e-maileve’, analisti: Mund të jenë të manipuluara

Analisti Milazim Krasniqi dyshon në vërtetësinë e e-maileve të publikuara nga hakerat që tregonin për një atentat të planifikuar nga kryeministrit...

Hakerat publikuan të dhënat e Gledis Nanos, gazetari: Ishte kundërshtar i tyre

Gazetari Ferdinand Dervishi thotë se hakerat iraniane e kanë parë si kundërshtar të fortë ish-kryepolicin, Gledis Nano, pasi këtij të fundit...

Hakerat iranianë mund të bashkëpunojnë me ata rusë ose serbë, sipas ekspertit

Eksperti i sigurisë, Ergys Muzhaqi thotë se do të ketë sërish sulme kibernetike nga hakerët iranianë ndaj vendit tonë. Në një intervistë...

Çfarë ndodh nëse hakerat sulmojnë përsëri sistemin TIMS në Rinas?

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Maksim Et’hemaj tha se nëse hakerat sulmojnë përsëri sistemin TIMS në aeroportin e Rinasit, do...