halit valteri

Ish-deputeti: Më kanë thënë patronazhistët, Belind këlliçi nuk e fiton Tiranën

Ish-deputeti Halit Valteri thotë se kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi nuk do të fitojë në asnjë...

“Je hajdut” | Halit Valteri përplaset me Shemsi Prençin: Më dërgo në SPAK

Ish-deputeti Halit Valteri ka debatuar me ish-drejtuesin e policisë, Shemsi Prençi në studion e Euronews Albania. Valteri akuzoi Prençin se ka qenë...

“Rasti i Klosit po përdoret politikisht”, Valteri: Shtëpitë ku shkonte pastruesja

Ish-deputeti Halit Valteri ka komentuar rastin e fundit që ka ndodhur në Tiranë, ku Rozeta dhe djali i saj Havier Domi...

Njoftimi i Ministrisë së Jashtme, Valteri: Raportet Rama-Kim s’do jenë më të njëjta

Ish-deputeti Halit Valteri thotë se marrëdhëniet mes kryeministrit Edi Rama dhe ambasadores amerikane, Yuri Kim nuk do të jenë më të...

Halit Valteri: Në PS ka një grup të “mërzitur” nga Edi Rama

Ish-deputeti Hali Valteri është shprehur se ka një grup deputetësh në Partinë Socialiste që janë të pakënaqur nga Edi Rama. Në një...

Ish-deputeti e pranon: Kemi paguar njerëz që të marrin pjesë në protesta

Ish-deputeti Halit Valteri në një intervistë për Euronews Albania, është shprehur se kur ishte deputet kanë paguar njerëz në mënyrë që këto...

Valteri kritik ndaj Krajës: Shpërdoroi detyrën, ka frikë nga e kaluara

Ish-deputeti Halit Valteri është treguar kritik ndaj punës së Arben Krajës gjatë 4 viteve në krye të SPAK. Në një intervistë për...

Valteri: Po përgatis një padi për dy ministra në qeverinë Rama, do e çoj në SPAK

Ish-deputeti Halit Valteri ka përshëndetur punën e SPAK, ku ditën e djeshme lëshoi 11 urdhër arreste për aferën e inceneratorëve,  5...

Halit Valteri shpërthen ndaj opozitës: Të isha unë do i shaja më keq

Ish-deputeti Halit Valteri u shpreh se sot në Kuvend pati disa persona që flisnin nga vendi sepse nuk dinë të bëjnë...

Meta dhe Berisha s’kanë shanse të mundin Veliajn, thotë ish-deputeti

“Të bashkohet Meta, Berisha, Flamuri, futi të gjithë, nuk kanë shansin që të mundin Veliajn. Përpos ekipit të mrekullueshëm që ai...

Valteri: Alibeaj nuk ekziston në PD, kryetar është Berisha

Ish-deputeti Halit Valteri u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se aktualisht nuk ka një opozitë të fortë përballë qeverisë. Valteri...

“Pagesat me kompani ofshore”, Valteri: Rezulton se vetëm PL ka bërë shkelje

Ish-deputeti Halit Valteri, në një intervistë për Euroneës Albania, është shprehur se ditën e sotme në SPAK ka depozituar kontratat e...

Kraja për hetimet ndaj Metës: Po mbledhim prova

Kreu i SPAK, Arben Kraja deklaroi se çështja për kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta është nën hetim. "Po vazhdojnë hetimet...

Halit Valteri dorëzon prova të reja në SPAK për kallëzimet ndaj Metës

Ish-deputeti Halit Valteri ka dorëzuar sipas tij prova të reja në SPAK në lidhje me kallëzimet për familjen e kreut të...