hamilton

Lewis Hamilton merr titullin qytetar nderi i Brazilit

Piloti britanik i Mercedesit, Lewis Hamilton, i cili është shtatë herë kampion bote në F1, ka marrë titullin qytetar nderi i...

Hamilton: Do të qëndroj në Mercedes pas vitit 2023 

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Lewis Hamilton, tha në Mexico City se ai planifikon të nënshkruajë një kontratë...

Racizmi në Formula 1, Hamilton: T’i hapim rrugë diversitetit

Lewis Hamilton deklaroi se Formula 1 duhet t’i injorojë ato që i ka quajtur “zërat e vjetër” dhe të mos pranojë...