haradinaj

Haradinaj komenton marrëveshjen Kurti-Vuçiç: Më e mira e mundshme

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka falënderuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për mbështetjen e vazhdueshme...

Gjykata e Apelit në Hagë jep vendimin për dy ish-krerët e UÇK-së

Gjykata e Apelit në Dhomat e Specializuara në Hagë dha këtë të enjte vendimin për ish-krerët e Organizatës së Veteranëve të...

Haradinaj: Krijimi i asociacionit, rruga e vetme për tek marrëveshja finale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj thotë se Prishtina nuk duhet të mbetet peng i Asociacionit dhe se...

Haradinaj: Asociacioni duhet të jetë pjesë e marrëveshjes përfundimtare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të jetë pjesë...

Haradinaj pas dënimit të Salih Mustafës: Besoj fuqishëm në pafajësinë e UÇK-së

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar pas dënimit të ish-komandantit Salih Cali me 26 vjet...

Haradinaj-Stublla: BE qasje asimetrike ndaj Kosovës dhe Serbisë për dialogun

Qeveria e Kosovës duhet ta vlerësojë me shumë kujdes këshillën amerikane për të mos i zhvilluar zgjedhjet në komunat veriore. Kështu u...

“Lirim nga aktakuza”, Haradinaj: Prokurori të kërkojë falje për sjellje poshtëruese

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj ka folur para Panelit të Apelit në...

Haradinaj thirrje Kurtit: Pezullo zbatimin e vendimit për targat!

“I bëj thirrje Kryeministrit ta pezullojë zbatimin e vendimit për targat deri në arritjen e marrëveshjes për njohje të ndërsjellë”, kështu...

Haradinaj pas takimit me Kurtin: Diskutuam për marrëveshjen finale me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, ka kërkuar përfshirje më të madhe...

Kurti dhe Haradinaj përplasen për Veriun në Kuvend

Veriu ka përplasur kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e...

S’ka luks për eksperimente, Haradinaj: Shteti më i fortë se kriminelët në Veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Kosova nuk e ka komoditetin të bëjë eksperimente. Operacionet e sigurisë...

Haradinaj: Vendimi për reciprocitetin i drejtë, serbët të ruajnë qetësinë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar rreth zhvillimeve të fundit në veri pas vendimit për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë. Përmes...

Haradinaj për Kurtin: Ka recetën se si shkatërrohet populli e shteti

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj duke komentuar punën e kryeministrit Kurti, ka thënë se ai e ka të shkruar diku recetën...

Refuzimi i vizave, Haradinaj: Sot nuk humbi Albini, por populli i Kosovës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka dalë me një reagim në lidhje me vizat për qytetarët e Kosovës. Ai në një postim...

​Ramush Haradinaj u rizgjodh në krye të AAK-së

Ramush Haradinaj është zgjedhur sërish në krye të partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Ai u zgjodh të dielen në Kuvendin e...

Haradinaj: Osmani vajton marrëveshjen Serbi-Rusi, hesht për refuzimin ndaj SHBA

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së presidentes Vjosa Osmani lidhur me marrëveshjen...