HARTA

Harta e Kosovës mbulohet me flamurin serb! Gazetari sqaron pse ndodhi në Holandë

Një skandal është shënuar në ndeshjen e dy ditëve më parë në kampionatin holandez mes skuadrave të Twentes dhe Sparta Rotterdamit...

Eduard Halimi jep detajet: Pse harta gjyqësore nuk duhej të ndryshohej

Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi tha në një intervistë për Euronews Albania se mbyllja e njëkohshme e gjykatave të apelit në...

Harta e vjetër naziste ndez imagjinatën e gjuetarëve të thesarit në Holandë

Një hartë e vjetër naziste që supozohet se shënon vendin ku ushtarët gjermanë fshehën një thesar me vlerë miliona euro gjatë...

Harta e Kosovës me ngjyrat e Serbisë, presidenti i FFK: Provokim i politikës serbe

Presidenti i Federatës së Futbollit në Kosovë, Agim Ademi e ka cilësuar si një provokim politik, shfaqjen e hartës së Kosovës...

Harta e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb, Federata ankesë FIFA-s

Federata e Futbollit e Kosovës i ka paraqitur sot një ankesë FIFA-s për atë që e ka cilësuar si "veprim agresiv...

Futbollistët serbë shfaqin hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit të Serbisë

Brazili mposhti Serbinë me rezultatin 2-0 mbrëmjen e djeshme, teksa të dyja skuadrat zhvilluan ndeshjen e parë në Botërorin e Katarit. Por...

PS-ja nuk do të kërkojë ndryshim të hartës territoriale, thotë ish-ministrja Denaj

Ish-ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi se Partia Socialiste nuk do të kërkojë ndryshim të hartës territoriale. Në një intervistë...

Anastasi: Dështimi i reformës në drejtësi nuk lidhet me hartën e re gjyqësore

Vendimi i fundit i KLGJ-së për hartën e re gjyqësore cenon interesin e qytetarëve. Kështu u shpreh në Now me Erla Mëhillin...

Harta e re gjyqësore, Maks Haxhia tregon si mund të zgjidhej situata

Harta e re gjyqësore për Gjykatat e Apelit, Administrative, dhe për Shkallën e Parë ka pothuajse përgjysmim në të gjithë nivelin...