hatay

Vetëm pallatet e tij nuk u shembën, inxhinieri turk: I numëroja hekurat një nga një

“Antakya” në Hatay, ishte një nga zonat më të prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 6 shkurtit që goditi Turqinë. Mes qindra...

Tërmeti në Turqi, raportohet për disa pallate të shembura

Turqia u godit këtë të hënë nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 ballë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se në...

Pamjet që tregojnë fuqinë e tërmetit, toka çahet dhe krijon kanalin 200 m të gjerë

Për të kuptuar më mirë fuqinë e tërmetit shkatërrimtar që goditit Turqinë, Anadolu Agency, ka shpërndarë një video me dron nga...

Prekëse! Qeni pret pronaren të dalë nga rrënojat, që prej pesë ditësh

Një qen në Hatay të Turqisë ka pesë ditë që pret që pronarja e saj të dalë e gjallë nga rrënojat. Një...

Nxirret i gjallë nga rrënojat burri në Turqi, momenti emocionues kur e puth i ati

"Periudha e artë" për gjetjen e të mbijetuarve nën rrënoja po i afrohet fundit – por nga Turqia ende po vijnë...