Hawaii

Moody’s: Dëmet nga zjarri në Hawaii deri në gjashtë miliardë dollarë

Kompania amerikane Moody's, e cila merret me analizën e rrezikut të fatkeqësive natyrore, njoftoi sot se dëmi financiar i vlerësuar nga...

Biden në Hawaii pas zjarreve, premton mbështetje për banorët dhe rindërtimin

Presidenti Joe Biden u tha të mbijetuarve të zjarreve në Hauai se shteti “vajton me ju” dhe premtoi ndihmë që Maui...

Si mbeti e paprekur shtëpia në Hawaii mes zjarreve shkatërruese

Shtëpitë dikur shumëngjyrëshe të qytetit historik Maui, në ishullin Hawaii tani janë shkatërruar. Gjithçka është bërë hi, përveç një shtëpie. Fotot ajrore...

Të paktën 99 viktima nga zjarri në Hawaii, qindra të zhdukur 

Të paktën 99 persona kanë vdekur në zjarrin në Hawaii, tha guvernatori Josh Green, duke shtuar se numri i viktimave mund...

“Mos shkoni në Hawaii”, aktori Jason Momoa paralajmëron turistët

Ylli i Aquaman Jason Momoa ka paralajmëruar turistët që të mos udhëtojnë në Maui, pasi ishulli përpiqet të shërohet nga zjarret...

Shkon në 80 numri i të vdekurve nga zjarret në Hawaii

Tetëdhjetë persona janë konfirmuar se kanë humbur jetë nga zjarret në ishullin Maui të Hawaii, thonë zyrtarët. Frika se numrat do të...

Katastrofa nga zjarret në Hawaii, shkon në 67 numri i të vdekurve

Numri i të vdekurve nga zjarri në ishullin Havai të Maui u rrit të premten në 67. Ekipet e shpëtimit kanë...

Turbulenca të forta gjatë fluturimit, plagosen 36 persona në Hawaii

Të paktën 36 persona në një fluturim të Hawai Airlines u plagosën, pasi avioni i tyre hasi në "turbulenca të rënda"...

Mes rrezikut dhe pasionit, fotografi Clark zbulon bukuritë e oqeanit

Fotografi nga Hawaii, Clark Little, njihet për imazhet e tij mahnitëse të cilat i shkrep mes dallgëve  më të fuqishme dhe...