haxhiu

Haxhiu: Marrëveshje me Serbinë për energjinë, ‘Zajednica’ e parë e Kurtit

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin Shock se marrëveshja e qeverisë së Kosovës me Serbinë për energjinë është një lloj Zajednice,...

Kosova sërish pa viza edhe për faj të Vjosa Osmanit, thotë Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ në Euronews Albania se fakti që Kosovës sërish nuk ju liberalizuan vizat, është edhe...

‘Open Balkan’, Bushati: SHBA është spektatore. Haxhiu: Kosova problemi

Analisti, Andi Bushati thotë se ‘Open Balkan’ është një projekt i Beogradit që e ka përqafuar Tirana. Për pretendimin se SHBA e...

Heqja e taksave mbi naftën do zbuste mllefin, thotë Baton Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin Shock se krahasimi i Shqipërisë me rajonin sa i përket çmimit të naftës është i...

Haxhiu për fjalimin e Ramës në OKB: Shtet i vogël me fuqinë e fjalisë së madhe

Në cilësinë e drejtuesit të Këshillit të Sigurimit në OKB-së, kryeministri Rama tha të enjten se thirrjet për dhunë dhe mohimi...

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën...

Haxhiu: Nëse Kosova nuk pranohet në KiE do të thotë që Europa s’na do

Analisti Baton haxhiu tha në emisionin Shock në Euronews Albania se kërkesa e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Europës është...

Ish-drejtuesit e UÇK-së mund të gjykohen në tetor, thotë Baton Haxhiu

Ish-drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po mbahen në paraburgim në Hagë prej 15 muajsh. Baton Haxhiu ka zhvilluar takime në Hagë...

Skandali me ambasadorin e Kosovës në Slloveni, Haxhiu: Duhet të shkarkohet

Skandali i publikuar në mediat sllovene lidhur me ambasadorin e Kosovës në Slloveni Martin Berishaj është diskutuar mbrëmjen e së martës...

Baton Haxhiu: Nuk e kuptoj pse LVV ka urrejtje për Thaçin

LVV në Kosovë ka akuzuar sot ish-presidentin Hashim Thaçi, në 9-vjetorin e marrëveshjes së Brukselit ku kanë aluduar se ai nisi...

Haxhiu: Vdekja e Astrit Deharit, kauzë politike e VV për të rrëzuar pushtetin

Vdekja në burg e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari u përdor nga VV si kauzë politike për demarkacionin, asosacionin dhe rrëzimin...

Bushati: Anashkalimi nga Ballkani i hapur shkatërrimtar për Kosovën

Ballkani i hapur i bën dëm çdo ekonomie të vogël për të fuqizuar ekonomitë e mëdha nëse nuk bëhet me rregulla. Kështu...

Baton Haxhiu: Veliaj i ka sjellë kosto Ramës

Analistët Andi Bushati dhe Baton Haxhiu debatuan në emisionin “Shock” në lidhje me përplasjen Duka-Veliaj, në ditën kur Gjykata i hoqi...

Basha me parti të re? Haxhiu: I leverdis të rrijë në PD e të sulmojë Berishën

Lulzim Basha duhet të qëndrojë brenda Partisë Demokratike, brenda grupi parlamentar ku të ketë mundësi të sulmojë Berishën. Kështu tha analisti Baton...

Bushati dhe Haxhiu analizojnë nëse Basha do të konkurrojë sërish për kryetar

Po të isha nën lëkurën e Lulzim Bashës, nëse Berisha do të konkurronte për kryetar i PD-së, do të konkurroja edhe...

‘Protesta, e neveritshme’, aktivistët debatojnë me Baton Haxhiun

Protesta e shqiptarëve kundër rritjes së çmimeve është “e neveritshme” dhe jashtë kontekstit kohor, për analistin Baton Haxhiu. Në emisionin Now me...