hekuran marku

Dënohet me 8 vite e 8 muaj burg ish-truproja e Saimir Tahirit

Dënohet me 8 vite e 8 muaj burg Hekuran Marku, ish-truproja i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Teksa prej më shumë se...

SPAK kërkon 12 vite burg për ish-truprojën e Tahirit

SPAK ka kërkuar 12 vite burg për Hekuran Markun, ish-truprojën e Saimir Tahirit. 47-vjeçari, i arrestuar në kuadër të operacionit “Shpirti”, akuzohet...

Ish-truproja i Tahiri mohon akuzat: Me ‘të penduarin’ u njoha në fushatën e PS

Ish-truproja i Saimir Tahirit, i ekstraduar një ditë më parë nga Gjermania është lënë në burg nga Gjykata për Korrupsionin dhe...