Helidon Bushati

Hapja e garës për kreun e ri të PD, si votuan deputetët gjatë mbledhjes së Kryesisë

Kryesia e Partisë Demokratike zhvilloi dje një mbledhje për të diskutuar rreth mënyrës se si do të drejtohej partia dhe për...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen...

Hua shtesë 49 mln dollarë për rrugën Qukës-Qafa e Plloçë, debate mes opozitës dhe PS

Komisioni për Veprimtarinë Prodhuese është shoqëruar me debate dhe shkak për këtë është bërë huaja shtesë me vlerë 49 milionë dollarë...

Helidon Bushati: Buxheti i 2023, buxheti i harresës për veriun e vendit

Deputeti i Partisë Demokratike, Helidon Bushati deklaroi gjatë fjalës së tij sot në Kuvend se buxheti i 2023 është buxheti i...

Patentë pa afat dhe me 120 km/orë, 3 deputetë kërkojnë ndryshime në Kodin Rrugor

3 deputetë të Partisë Demokratike, Helidon Bushati, Flamur Hoxha dhe Lefter Gështenja kërkojnë ndryshime në Kodin Rrugor. Në projektligjin e depozituar në...