hepatit

Shkencëtarët amerikanë e lidhin shpërthimin e Hepatitit A me luleshtrydhet

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) po heton një lidhje të mundshme midis një shpërthimi të hepatitit A dhe luleshtrydheve...

Hepatiti akut tek fëmijët, mjeku grek: Prindërit nuk duhet të shqetësohen

Mjeku grek Gkikas Magiorkinis tha në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania se prindërit nuk duhet të shqetësohen lidhur me hepatitin akut...

Singapori konfirmon rastin e parë me hepatitit akut tek një foshnje

Singapori ka konfirmuar një rast me hepatit akut tek një foshnje 10-muajshe dhe po heton për rastet e tjera të sëmundjes...

Asnjë rast me hepatit akut në Shqipëri, mjekët: Shfaqet me verdhëz

Numri i rasteve me hepatit akut të fëmijëve në Evropë është rritur. 191 fëmijë janë prekur në vende të ndryshe të botës,...

Verdhëza është një nga simptomat e hepatitit, thotë drejtoresha e ISHP

Verdhëza është një nga simptomat e hepatitit akut që prek moshat pediatrike dhe po qarkullon aktualisht nw disa vende, tha drejtoresha...

‘Shenjat e hepatitit të ngjashme me gripin’, mjekja: Kur duhet të kemi kujdes

Mjekja Ermira Dervishi tregoi në emisionin ‘Sot’ se simptomat e hepatitit janë shumë të vakëta, dhe tek fëmijët ato prezantohet të...

2 dyshimet për shkakun e hepatitit që prek fëmijët nën 10 vjeç, sipas mjekut

Laidon Shapo, ekspert i shëndetit publik thotë se prekja e fëmijëve nën 10 vjeç nga një hepatit që ende nuk dihet...

Rastet e hepatitit akut tek fëmijët mund të lidhen me adenovirusin

Zyrtarët shëndetësorë në Britaninë e Madhe kanë publikuar detaje të reja të hetimit të tyre lidhur me rastet e pazakonta të...

Evropa në alarm për hepatitin misterioz te fëmijët

OBSH-ja dhe Agjencia Shëndetësore e BE-së kanë ngritur alarmin për një hepatit të rëndë që po shfaqet në masë te fëmijët...