hetim

Filmuan përdhunimin live, Policia: Kemi nisur hetimet pasi jemi njohur me videon

Një video ka qarkulluar në media sociale ku një person ka kryer marrëdhënie me një vajzë me dhunë, ndërsa dikush tjetër...

Brazili heton falsifikimet për vaksinat, bastiset shtëpia e ish-presidentit

Policia në Brazil ka bastisur shtëpinë e ish-presidentit Jair Bolsonaro në kryeqytetin brazilian, Brasilia. Bastisja është pjesë e një hetimi ndaj një...

Kapen në Rinas me 40 mijë paund të fshehura në trup, nën hetim 2 persona

Policia ka bërë me dije se 2 persona janë nën hetim dhe 1 është arrestuar pasi u kapën në Rinas në...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK, gazetari: Ja çfarë e ‘fundosi’ ish zv.kryeministrin

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati thotë se ishte e prishtme që Prokuroria e Posaçme (SPAK), do të merrte si të...

Tesla nën hetim për nivelin e sigurisë së makinave

Pas marrjes së dy ankesave se timoni në makinën e modelit Y të Teslas mund të shkëputet gjatë ecjes, rregullatorët amerikanë...

Ukraina kërkon hetim: Rusët po vrasin të burgosurit e luftës

Autoritetet ukrainase kërkuan hetim për krime lufte, pas publikimit të një videoje në mediat sociale që dukej se tregonte forcat ruse...

Hetim tragjedisë hekurudhore, Mitsotakis urdhëron ngritjen e komisionit të posaçëm

Ministri i Shtetit në Greqi ka urdhëruar ngritjen e një komisioni të posaçëm që do të hetojë dhe vërë në dukje...

Berisha bën deklaratën e fortë: E gjithë qeveria nën hetim, u kanë përgjuar e-mailet

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi gjatë mocionit me debat për çështjen “McGonigal”, se e gjithë qeveria shqiptare është nën...

Inceneratorët| Avokati: Hetimi i cekët, Arben Dervishaj s’ka mbajtur detyra publike

Ish-zv. prokurori i përgjithshëm, Fatos Dervishi tha për “Review” në Euronews Albania se hetimi për inceneratorët është i cekët. “Të hetosh është...

Turqia nis hetime për 612 njerëz pas tërmeteve vdekjeprurëse

Hetuesit turq kanë nisur hetime kundër më shumë se 600 njerëzve lidhur me ndërtesat që janë shembur pas tërmeteve katastrofike, të...

Artan Lame kërkon hetime për floririn e zhdukur të Mbretit Zog, reagon Princ Leka

Drejtori i Kadastrës, Artan Lame, i cili njihet edhe si studiues e koleksionist, ka bërë thirrje për hetime në lidhje me...

A është i rrezikuar Shkëlzeni nga “Gërdeci”? Përgjigjet Berisha

Shkëlzen Berisha është thirrur në SPAK për një shënim të falsifikuar të Aldo Bumçit. Kështu deklaroi në “Now me Erla Mëhillin”,...

Gërryenin basenin e lumit Zezë, 3 persona të shpallur në kërkim

Disa shtetas që gërryenin basenin e lumit Zezë, në fshatin Verjon, Fushë Krujë, për të marrë inerte nga lumi janë shpallur...

Eksperti i sigurisë: Një detaj i ri në hetimet e Gërdecit

Eksperti i sigurisë, Dritan Goxhaj zbuloi në “Now me Erla Mëhillin” një detaj të ri në hetimet e Gërdecit. “Aktet nënligjore këtu...

Hetim i dyfishtë për Ramën në shkurt, gazetari zbulon si do të zhvillohen gjyqet

Gazetari Bledi Kasmi tha në një intervistë për Euronews Albania se në muajin shkurt do të ketë një hetim të dyfishtë...

Juristi: Nëse Rama nuk ka frikë, le ta hetojë SPAK-u për “çështjen McGonigal”

Juristi Ledio Braho thotë se edhe në Shqipëri duhet të ketë një  hetim për çështjen e ish-zyrtarit të FBI, Charles McGonigal...