hetime

Gazetari: Strategjia që po ndjek SPAK, si po ndiqet paraja për tenderat

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati tha në “Noë me Erla Mëhillin” se forma që po ndjek SPAK-u për të zbardhur...

Hetimet e SPAK për zyrtarët e lartë, Tabaku: S’e kemi betejën me drejtësinë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, tha në një intervistë për Euronews Albania se ka qenë PD-ja ajo që miratoi ngritjen...

“Baron i krimit, e dimë ku je”/ Gazetari komenton deklaratën e ambasadorit të SHBA

Gazetari Ferdinant Dervishi tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se një ambasador amerikan është shprehur se i dinë...

Elon Musk nën hetim nga agjencia amerikane për blerjen 44 miliardë dollarëshe

Elon Musk është nën hetim nga Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim për blerjen prej 44 miliardë dollarësh të...

“150 mijë pazari i fundit”/SPAK mbyll hetimet për 2 të akuzuar për shitblerje votash

SPAK ka mbyllur hetimet për Kristo Agalliun dhe Agron Duraj të cilët akuzohen për shitblerje votash në zgjedhjet e 14 majit. Gjykata...

Rekrutuan luftëtarë në Siri, dërgohen për gjykim 4 persona

Janë mbyllur hetimet dhe janë dërguar në gjyq disa persona që akuzohen për nxitje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste sa i...

Avokati: Gruaja e Bengasit ka kërkuar të pushojë çështja, Dumani është mashtrues

Gjykata ka lënë në burg avokatin e njohur Alban Bengasi. Avokati i tij, Elton Hyseni deklaroi se pas 16 muajsh hetim,...

Vrau shtatë foshnja, prindërit e viktimave kërkojnë hetim më të thelluar

Familjet e disa prej foshnjave të sulmuara nga Lucy Letby kanë thënë se hetimi për rastin duhet të ketë fuqi për...

Mori 1 milion lekë për punësimin e rojës, mbyllen hetimet për drejtorin në bashki

SPAK njoftoi se ka mbyllur hetimet për Erjon Buçukun, me detyrë përgjegjës i burimeve njerëzore në Drejtorinë e Përgjithshme të Objekteve...

“Shokët e Gaz Bardhit janë të tronditur”, Lorenc Vangjeli flet për hetimet e SPAK

Gazetari Lorenc Vangjeli tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se shumica e shokëve të Gazment...

Dorëhiqet kreu i BBC, hetimet zbulojnë konfliktin e interesit në emërimin e tij

Drejtori i përgjithshëm i BBC, Richard Sharp ka njoftuar të premten dorëheqjen nga posti, pasi një hetim i autoriteteve zbuloi lidhjen...

Videoja e të burgosurit që i pritet koka, Ukraina nis hetimet

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) ka bërë të ditur se ka nisur një hetim lidhur me një video të publikuar...

“Do të fshehë aferat e veta”-Berisha thirrje FBI-së dhe Kongresit: Hetoni Yuri Kim

Sali Berisha i ka bërë thirrje FBI-së dhe Kongresit të SHBA-së që të hetojnë ambasadoren amerikane Yuri Kim. Ftoj inspektorin e përgjithshëm...

A duhet të nisin hetimet ndaj Ramës nga FBI? Kreshnik Spahiu: Ja çfarë thotë ligji

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se nëse sistemi i drejtësisë do funksiononte në vend, kryeministri Edi Rama do ishte marrë në pyetje...

Hetimi për ish-kompleksin Partizani | SPAK 2 vite verifikime, ende pa konkluzione

Një nga dosjet që pritet të marrë drejtim gjatë vitit 2023, është edhe hetimi i privatizimit të ish-klubit sportiv Partizani, atje...

Çela: Shqetësuese rastet e abuzimeve me pronat në bregdet, të vijojnë hetimet

Kryeprokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela deklaroi se rastet e abuzimeve me pronat, sidomos në bregdet, mbeten shumë shqetësuese. Gjatë fjalës së tij...