hetimi

Gazetari zbulon versionin e pathënë: Hajdutja mund të ketë bashkëpunuar me Klosin

Gazetari Miliam Zeka hodhi një hipotezë të re në lidhje me vjedhjen e mijërave eurove në banesën e zyrtares së lartë...

Avokati: Berisha është nën hetim nga SPAK për 8 janarin

Avokati Besar Logo deklaroi këtë të mërkurë se SPAK ka nisur hetimet në lidhje me dhunën e ushtruara ndaj selisë së...

Twitter vihet nën hetim, hakeri shet të dhënat e politikanëve dhe VIP-ave

Twitter do të vendoset nën hetim pasi një haker pretendoi se kishte detaje private të lidhura me më shumë se 400...

Hetimi i pronave në Lalëz, si u tjetërsuan mijëra m2 përmes falsifikimit

SPAK njoftoi shpalljen në kërkim të Aleksandër Lahos me tre akuza. Mes tyre ishte ajo e falsifikimit të dokumentacioneve. Në të...

Protesta kundër traut në Parkun e Divjakës, nis hetimi për 5 organizatorët

Policia e Divjakës ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për 5 shtetas të cilët një ditë më parë organizuar...

Hetimi i Metës, Balliu: Me urdhër të Ramës për të hequr vëmendjen nga inceneratorët

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu thotë se nisja e hetimeve për Ilir Metën bëhet me porosi të Edi Ramës për...

Bllako bashkëpunëtor i drejtësisë? Avokati pohon përpjekjen e SPAK-ut

Avokati i Alqi Bllako thotë se vonesa prej 12 orësh në arrestimin e ish-deputetit ka ardhur për shkaqe procedurale në ekzekutimin...

SPAK përgënjeshtron Policinë për vetëdorëzimin e Alqi Bllakos

SPAK përgënjeshtron Policinë e Shtetit për vetëdorëzimin e ish-deputetit të Partisë Socialiste, Alqi Bllako. Sipas SPAK, Bllako është dorëzuar vetë në Drejtorinë...

Saimir Tahiri reagon pas dënimit me burg: Është padrejtësi

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në një reagim pas dhënies së vendimit për dënimin e tij, e cilëson atë si ‘padrejtësi’. Tahiri...