hollivud

Shpresë për fundin e grevës në Hollivud, studiot nisin negociatat me skenaristët

Studiot kinematografike kanë ndërmarrë hapat e parë drejt arritjes së një marrëveshjeje me aktorët dhe skenaristët, pas nisjes së grevave që...

Dy akuza të reja për abuzim ndaj ish-producentit të Hollivudit

Ish-producenti hollivudian Harvey Weinstein do të akuzohet me 2 raste të reja të sjelljeve të pahijshme kundër një gruaje në Londër,...