hotele

Topuzi: Banesat me qira ditore, konkurrencë e pandershme me hotelet

Zak Topuzi, kryetar i Shoqatës së Hotelierëve tha në një intervistë për Euronews Albania tha se banesat me qira ditore janë në...

Rritja e ndjeshme e turizmit, sa hotele dhe resorte ka në Shqipëri

Temë e emisionit Money në Euronews Albania këtë të shtunë, ishte turizmi në Shqipëri. Sipas të dhënave në vitin 2022, Shqipërinë e...

6 vendet ku vendosen kamera të fshehta në hotele

Një stjuardesë ajrore ka zbuluar një rutinë që ajo e bën gjithmonë kur hyn në dhomën e saj të hotelit për herë...

“Duhen më shumë hotele në Jug”, Bedinaj: T’i paraprijmë ndërtimit të aeroportit

Vasil Bedinaj, kreu i Operatorëve Turistikë për Jugun tha në një intervistë për Euronews Albania se ka Jugu ka kërkesa që...

Parashikohet rritje e çmimeve të hoteleve në vitin 2023

Një raport i fundit nga American Express Global Business Travel ka zbuluar se çmimet e hoteleve do të rriten gjatë vitit...

Çmimet e hoteleve në Evropë më të lira se në vitin 2019

Çmimet e hoteleve këtë vit janë më të lira në krahasim me nivelet para pandemisë, në vitin 2019, në shumicën e...

Konsulentja e turizmit: Hotelet të mira, por shërbimi jo në lartësinë e çmimit

Trajneria dhe konsulentja e turizmit, Gladiola Dona thotë se strukturat hoteliere në vend janë të mira, por shërbimi nuk është në...

Finalja e Conference League, Kasmi: Deri tani nuk ka asnjë plan

Kreu i Shoqatës së Operatorëve Turistikë, Rexhep Kasmi thotë se Shqipëria nuk ka asnjë eksperiencë në organizimin e një aktiviteti siç...

Liga e Konferencës, gjoba për hoteleritë që rrisin çmimet në mënyrë abuzive

Finalja e Ligës së Konferencës që do të zhvillohet në stadiumin "Air Albania" më 25 maj, ka bërë që shërbimet e...

Biznesmenë të lidhur me qeverinë shfrytëzojnë tokat në bregdet

Më shumë se 1,3 milionë metra katrorë në bregdet janë dhënë për disa biznesmenë të lidhur me qeverinë me statusin e...

Bregdeti i investitorëve strategjikë, kush përfiton për të shfrytëzuar tokat?

Pa pasur asnjë lek, as përvojë, por vetëm me një premtim se ke një projekt që kushton 5 milion euro, ti...

Operatorët në Vlorë kërkojnë përshpejtimin e hapjes së sezonit

Operatorët turistikë në Vlorë kërkojnë që sezoni të hapet më 16 prill. Me hapjen e sezonit ata propozojnë që ndarja e hapësirave...

5 qytetet me hotelet më ekologjike në botë

Nëse je nisur për një udhëtim dhe po kërkon një ambient miqësor me mjedisin, këtu është një listë e pesë qyteteve...