Hristijan Mickoski

Mickoski: Parlamenti të pranojë nismën për referendum kundër propozimit francez

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i bën thirrje Parlamentit që të pranojë nismën për referendum kundër propozimit francez. Pas vendimit të komitetit...

Lideri i opozitës e quan tradhti votimin e propozimit francez

Lideri i opozitës maqedonase VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski e quajti votimin e propozimit francez në Parlament si tradhti dhe turp për pushtetin. Ai...

Mickoski: Heq dorë nga zgjedhjet e parakohshme nëse refuzohet propozimi francez

Lideri i opozitës dhe kryetari i partisë VMRO DPMNE, Hristijan Mickoski ka deklaruar se nëse kryeministri maqedonas Dimitar Kovaçevski nuk pranon...

Ligji për qeverinë teknike përplas partitë në RMV

Mazhoranca në Maqedoninë e Veriut ka refuzuar propozimin e opozitës për heqjen e Qeverisë teknike 100 ditë para zgjedhjeve parlamentare. Ligji aktual...