Huliganet

I biri iu vra nga huliganët kroatë, pëson infarkt e ëma. Shkarkohen oficerët grekë

Ndeshja kualifikuese e Ligës së Kampioneve mes AEK-ut dhe Dinamo Zagrebit, është kthyer në një tragjedi pas përplasjes së huliganëve kroatë...

Huliganët e Veljko Belivuk e Dragan Smigiçin, kush janë personat që dhunuan KFOR-in

Personi që shihni në foton e mëposhtme është Dragan Smigiçin, një polic serb nga qyteti i Rudares në Serbi Mediat raportojne se...

Bushati: Policia dështoi përballë huliganëve se nuk u lejua të bëjë detyrën

Policia dështoi përballë huliganëve një natë më parë në Tiranë, jo se nuk është profesionale por se u përdor politikisht dhe...

Historia e huliganëve dhe 10 klubet më të rrezikshme në botë

Huliganizmi në futboll daton që nga shekulli i 13-të, gjatë sundimit të Mbretit Eduart III në Angli – vendin ku ky...