humbje

Johnson nën presion pas humbjes katastrofike të konservatorëve në dy rajone

Partia Konservatore e kryeministrit britanik, Boris Johnson pësoi një disfatë të thellë në zgjedhjet e brendshme të parakohshme, të zhvilluara në...

Macron humbet shumicën absolute në zgjedhjet parlamentare

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka humbur shumicën absolute në parlament. Në mandatin e dytë presidencial, Macron do të përballet me pasiguri dhe...

Macron drejt humbjes së shumicës në parlament

Presidenti Emmanuel Macron po shkon drejt humbjes se shumicës në parlamentin francez pas zgjedhjeve të së dielës, sipas projeksioneve të para. Ky...

Po humbasim deri në 200 ushtarë në ditë, thotë zyrtari ukrainas

Një ndihmës i lartë i presidentit të Ukrainës, Volodimir Zelenski deklaroi se rreth 100 deri në 200 ushtarë ukrainas po vriten...

Broja pas humbjes me Izraelin: Duhet të fokusohemi si grup

Sulmuesi i kombëtares, Armando Broja tha pas humbjes me Izraelin, se lojtarët kuqezi duhet të fokusohen në grup. Broja u shpreh se...

Ukraina mund të humbasë deri në 100 jetë çdo ditë, thotë Zelenski

Ukraina mund të humbasë 50-100 jetë çdo ditë në luftën që po zhvilohet në pjesën lindore të vendit kundër forcave ruse. Kështu...

Banka e Shqipërisë me humbje, për herë të parë s’do transferojë para në buxhet

Për herë të parë në historinë e saj Banka e Shqipërisë ka dalë me humbje. Sipas pasqyrave financiare, humbja për vitin...

Zëdhënësi i Kremlinit pranon humbjet ‘e rëndësishme’ ruse

Zëdhënësi i presidentit Vladimir Putin, Dmitry Peskov ka deklaruar se Rusia ka pranuar më në fund humbjen e konsiderueshme të trupave. Peskov...

Gjiganti i naftës ‘Shell’, 5 mld dollarë humbje pas largimit nga Rusia

Gjiganti i naftës 'Shell' do të pësojë një humbje prej 5 miliardë dollarësh nga heqja dorë prej aseteve ruse, si pjesë...

Rusia ka humbur mbi 14 mijë ushtarë deri tani, pretendon Ukraina

Ministria e Jashtme e Ukrainës pretendon se që prej nisjes së pushtimit nga Rusia, janë vrarë mbi 14 mijë ushtarë rusë. Të...

Humbja në zgjedhje, Bardhi: Duhet analizë, të gjithë të mbajnë përgjegjësi

Askush nuk mund të dalë në konkluzione për atë që po ndodh në PD pa bërë një analizë dhe reflektim të...

PD nuk fitoi asnjë bashki, Basha: Nuk kam humbur asnjë garë në jetë

Unë nuk kam humbur asnjë garë në jetën time, po jam përballur me masakra zgjedhore. Kështu u përgjigj kreu i PD,...