i armatosur

“I armatosur dhe i rrezikshëm”, qindra policë në kërkim të atentatorit në SHBA

Qindra oficerë policie në SHBA janë vënë në ndjekje të Robert Card, autorit të dyshuar të sulmit me armë në Maine...

Iu mohua hyrja, udhëtari i armatosur vret 2 persona në aeroportin e Moldavisë

Autoritetet në Moldavi thanë të premten se dy persona u qëlluan për vdekje në aeroportin e kryeqytetit Kishiniev nga një shtetas...

Lëvizte në Tiranë i armatosur, arrestohet 31-vjeçari dhe shoku i tij

Një 31-vjeçar i cili lëvizte i armatosur në Tiranë është arrestuar nga policia. Pasagjeri në makinë është arrestuar gjithashtu për moskallëzim krimi. Pistoleta...

Tentoi të hynte në Shqipëri i armatosur, arrestohet 45-vjeçari nga Kosova

Një shtetas i Kosovës është arrestuar në Morinë, Kukës pasi tentoi të hynte në territorin shqiptar i armatosur. Një pistoletë, municion luftarak...

Të paktën 33 të vrarë nga një sulm i armatosur në Nigeri

Të paktën 33 persona u vranë kur persona të armatosur sulmuan një fshat në veriperëndim të Nigerisë, tha sot një zyrtar...

EMRI| Lëvizte i armatosur duke shkelur arrestin e shtëpisë, arrestohet 23-vjeçari

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranë pasi qarkullonte me automjet i armatosur dhe kishte shkelur masën e sigurisë "Arrest...

Qarkullonte me automjet i armatosur me pistoletë, arrestohet 42-vjeçari në Tiranë

Një 42-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Tiranës për armëmbajtje pa leje. Gjatë operacionit të organizuar nga Komisariati i Policisë...

14 të vdekur nga sulmi i armatosur në një burg në Meksikë, mes tyre 10 gardianë

Autoritetet meksikane kanë njoftuar se të paktën 14 persona janë vrarë në një sulm të armatosur në një burg në qytetin...