i derguari

Xhaçka takon Sekretarin e Vatikanit për Marrëdhëniet me Jashtë, zbardhet biseda

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka priti këtë të shtunë në një takim Imzot Paul Richard Gallagher, Sekretar i Vatikanit për Marrëdhëniet...

Kurti takim me të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin, zbardhet biseda

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar këtë të enjte një takim me të Dërguarin Special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor,...

I dërguari i Britanisë në Tiranë, diskuton me Begajn e Xhaçkën dialgoun Kosovë-Serbi

I dërguari i Britanisë së Madhe për Ballkanin ka vizatuar sot Tiranë. Në qendër të takimeve me kreun e shtetit dhe...