i keq

Moti i keq përfshin Europën, 1 viktimë dhe 6 të plagosur në Itali

Moti i keq ka përfshirë pothuajse të gjithë Europën. Në Rumani, autoritetet lëshuan alarmin e kuq në pjesën lindore të vendit për...

Moti i keq ‘mbyll’ plazhin, Vlora përfshihet nga stuhi dhe reshje shiu

Reshjet e shiut me intensitet të rëna gjatë natës së të hënës kanë krijuar problematika në Vlorë. Në zonën e Lungomares për...

Moti i keq shkakton aksidente, 16 të plagosur në pak orë

Tre aksidente u shënuan mëngjesin e kësaj të diele, 6 gusht 2023, në të gjithë vendin. Fatmirësisht nuk ka humbje jete...

Moti i keq në Durrës, pezullime dhe shtyrje të lundrimeve, era dëmton shëtitoren

Moti i keq që ka përfshirë gjirin e Durrësit që nga dita e hënë ka sjellë jo pak problematika. Kompanitë e...

Moti i keq në vend, shtyhet lundrimi i tragetit të linjës Durrës-Bari

Autoriteti Portual i Durrësit ka njoftuar se si pasojë e motit të paqëndrueshëm që ka përfshirë rajonin e Adriatikut do të...