i mituri

Puthi në buzë të miturin dhe i kërkoi t’i ‘thithte’ gjuhën, Dalai Lama kërkon falje

Dalai Lama ka kërkuar falje pasi u shfaqën në internet pamjet që tregojnë atë duke puthur në buzë dhe duke i...

Arrestohet i mituri në Holandë, kërcënoi se do të “dërgonte shkollën në ferr”

Policia holandeze ka arrestuar një të mitur që kërcënoi me gjakderdhje në një shkollë të mesme në qytetin verior Zaandam. Nuk dihet...

E trishtë në Turqi | U nxorr i gjallë nga rrënojat pas 13 ditësh, por vdes në spital

Edhe pse kanë kaluar 13 ditë që kur dy tërmete të fuqishme goditën Turqinë, ekipet e shpëtimit vijojnë punën për të...

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu...

Shkup, i mituri akuzohet për terrorizëm lidhur me kërcënimet me bomba në shkolla

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka ngritur padi penale për veprën “terrorizëm” ndaj personi të mitur nga...