i riu

I vetmi i mbijetuar në pallat, 19-vjeçari: Ja filmi që më mësoi sjelljen në tërmete

Mediat turke kanë publikuar historinë e 19-vjeçarit Gürkan Öztürk, i cili ishte i vetmi i mbijetuar në një pallat të shembur...

EMRI| I riu shqiptar mes të zhdukurve nga përplasja e trenave në Greqi

Një i ri shqiptar rezulton mes të zhdukurve nga përplasja e dy trenave në veri në Greqisë. Mediat greke shkruajnë se i...

Shiste online euro të falsifikuara, e “pëson keq” i riu në Tiranë

Një 20-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi reklamonte dhe shiste online, kartëmonedha euro të falsifikuara. 20-vjeçari është kapur në flagrancë...

Burri ‘bën për spital’ gruan ditën e Shën Valentinit, shoqërohet në polici

Dita e të dashuruarve nuk ka shkuar ashtu siç pritej për një çift nga qyteti i Skënderaj në Kosovë. Bëhet me dije...

Me uniformë police në protestë, shoqërohet i riu që hiqej si efektiv mes turmës

Policia bën me dije se i riu u evidentua gjatë monitorimeve, rreth orës 12:15, në afërsi të  dy kullave, teksa mbante...

“Dora e zotit”- I riu rrëfen SMS-në që i shpëtoi jetën në rrënoja: U nis rastësisht

Mustafa Sami Sahin mbeti i bllokuar në shkallët e një ndërtese të shembur për 102 orë përpara se të nxirrej i...

I riu shqiptar vullnetar në qendrën e ndihmave në Turqi: Mund të na ndodhte dhe ne

Një i ri shqiptar, banues në Bursa të Turqisë ka ndarë gjatë një interviste për Euronews Albania, eksperiencën e tij si...

Kishte fshehur tufat me paund të lidhura në brez, e ‘pëson keq’ 33-vjeçari në Rinas

Një 33-vjeçar është proceduar penalisht nga policia kufitare e Rinasit, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjetën të fshehura në brez një...

“Doja hakmarrje”- 21-vjeçari e pranon në gjykatë: Shkova të vrisja mbretëreshën

Personi i ndaluar në territorin e Kështjellës Windsor, me një hark në krahë, pranoi përpara gjykatës në Britani se ishte aty...

Me fishek në fole, pranga të armatosurit që hiqej si polic. Çfarë iu gjet në banesë

Një 40-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës këtë të hënë pasi lëvizte me armë zjarri pistoletë me fishek në fole,...

Bënte “drift” në mes të rrugës, i hiqet patenta shoferit në Vlorë

Policia e Vlorës ka tërhequr lejen e drejtimit të një të shoferi, si dhe e ka ndëshkuar me një masë administrative...

Në mes të qytetit me armë në brez, arrestohet i “forti” në Tiranë

Një 41-vjeçar është arrestuar nga policia Tiranës, pasi u kap teksa po lëvizte në rrugën "Teodor Keko" me armë në brezë. Bëhet...

Mbi 450 euro ora, 7 vite “shoqërues i veçantë”, i riu rrëfen punën si eskort

Enea prej 7 vitesh punon si eskortë, shoqëron klientë të moshave të ndryshme në  Itali, Dubai, Zvicër, Arabi Saudite. Në një intervistë...

VIDEO/ I riu futet të grabis në restorant, vritet nga klienti

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një restorant në Hjuston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një klient vrau...

Drogë e fshehur në këpucë, metodat e të rinjve në Tiranë për t’i shpëtuar policisë

Rei Saliasi, prej 5 vitesh pasionin e tij e ka kthyer në biznes. Ai pikturon, por ndryshe nga c’jemi mësuar të...

Hodhi fishekzjarre, banori i Kievit rrezikon dënimin me 5 vite burg

Hedhja e fishekzjarreve natën e ndërrimit të viteve mund t’i kushtojë një banori të Kievit deri në 5 vite burg. 47-vjeçari...