ibrahimaj

Shtyhet shkarkimi i Delina Ibrahimaj si ministre e Ekonomisë (Arsyeja)

Në seancën e sotme parlamenti nuk votoi për shkarkimin nga detyra të ministres së Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj. Në mënyrë që...

A është shkarkuar ministrja e Financave dhe Ekonomisë?

Kryeministri Edi Rama mendohet se ka shkarkuar nga detyra Ministren e Financave, Delina Ibrahimaj, gjatë mbledhjes urgjente të Këshillit të Ministrave...

Ministrja e Financave: Populli do të vuante nga çmimet e larta nëse ne…

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se populli do të...

Ibrahimaj: Rritja ekonomike në 3-mujorin e parë 2,72 %, kontribut pozitiv ndërtimi

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj tha në një konferencë për mediat të martën se në 3-mujorin e parë të...

Ibrahimaj: Qeveria ka shkarkuar Safet Gjicin

Ministrja e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj foli për mediat pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë. E pyetur nga gazetarja e Euronews Albania nëse...

Rritja e pagave, Ibrahimaj: Miratohet javën tjetër, në qershor edhe shtesa e prillit

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj tha nga Shkodra se projektligji për rritjen e pagave do të votohet javën tjetër...

“Nuk ndërhyjmë tek euro”, Ibrahimaj: Kursi i lirë, masat merren vetëm në emergjencë

Zhvlerësimi i euros në nivelet e sotme, me kurs këmbimi 110 lekë ka vënë në pozitë bizneset prodhuese dhe eksportuese që...

“Paga 900 euro”, ministrja Ibrahimaj sqaron se ku do i gjejë paratë qeveria

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se ku do t’i gjejë qeveria paratë...

Ibrahimaj: Rritja ekonomike në 2022 përtej pritshmërive falë këtyre sektorëve

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj tha në një deklaratë për mediat se rritja ekonomike në vitin 2022 ishte përtej...

“Rindërtimi shumë larg përfundimit”, Ibrahimaj i përgjigjet Tabakut me një foto

Në seancën e kësaj të enjteje në Kuvend po mbahet interpelanca ministren e Financave dhe Ekonomisë Delina Ibrahimaj nga deputetja e...

Ministrja Ibrahimaj mbledh Këshillin e Investimeve: Vijon mbështetja për energjinë

Këshilli i Investimeve zhvilloi mbledhjen e tij të radhës nën drejtimin e Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, e cila...

Tabaku përplaset me ministren e Financave: Erdhe nga rruga u bëre ministër

Seanca e sotme plenare ka nisur me debate të forta mes Ministres së financave Delina Ibrahimaj dhe deputetes së Partisë Demokratike...

‘S’po falim toka’, Ibrahimaj: ‘Durrësi’, projekti i parë ku qeveria është aksionere

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj prezantoi në Kuvend projektin për portin turistik të Durrësit, që siç tha është projekti...

Ibrahimaj sfidon mediat: Vërtetoni pretendimet për Bordin

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj tha në një konferencë për mediat se Bordi i Transparencës përcakton çmimet e tregtimit...

Ministrja Ibrahimaj: Bonot e Thesarit dhe obligacionet në dobi të investitorëve

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj deklaroi se investimi në bonot e thesarit dhe obligacion ndikon në dobi të qytetarëve...

Taksa e energjisë, Ibrahimaj: S’është taksë komuniste, po vendoset edhe nga BE-ja

Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj foli në Komisionin e Ekonomisë për taksën për energjinë duke sqaruar se po punojnë për të...