ilir alimehmeti

“Pse humbi Belind Këlliçi?” Alimehmeti: Shumica nuk votuan në zgjedhje

Ilir Alimehmeti tregoi këtë të enjte në Euronews Albania arsyet të cilat sollën humbjen e kandidatit të koalicionit “Bashkë fitojmë”, Belind...

Këshillat Bashkiakë/ Alimehmeti i pari në Tiranë për koalicionin “Bashkë fitojmë”

Koalicioni "Bashkë Fitojmë" mes Sali Berishës dhe Ilir Metës depozitoi mesnatën e së hënës listat për këshillat bashkiakë për zgjedhjet vendore...

Si e menaxhoi Shqipëria pandeminë? Alimehmeti: Viktimat s’u raportuan

Menaxhimi i pandemisë së covid-19 nga Shqipëria ka ndarë në gjykime profesionistët e shëndetësisë. 2 rastet e para të zbuluara në 9...

Alimehmeti i bindur: Rritja e pagës së mjekëve për fushatë elektorale

Mjeku Ilir Alimehmeti thotë se rritja e pagës së mjekëve specialistë, duke filluar nga 30 prilli, bëhet për fushatë elektorale për...

Ilir Alimehmeti: Çuditem që flasim ende për cilësinë e uijt në vitin 2023

Ish-kandidati në Primaret e Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Ilir Alimehmeti thotë se është e çuditshme që edhe në vitin...

Alimehmeti: Të gjithë e kemi kaluar virusin RSV brenda moshës 2 vjeç

Mjeku Ilir Alimehmeti ka dhënë sqarime në lidhje me virusin RSV. Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania,...

Mjeku Alimehmeti: Rastet me COVID, më të pakta se të gripit stinor

Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se rastet me COVID të vend, janë të pakta, krahasuar me rastet e gripit stinor. Në një intervistë...

Ilir Alimehmeti zgjidhet drejtues i Departamentit të Shëndetësisë në PD

Mjeku Ilir Alimehmeti është zgjedhur drejtues i Departamentit të Shëndetësisë në Partia Demokratike. Lajmin e ka bërë të ditur vetë PD-ja përmes...

Shkoi në balotazh me Alimehmetin, reagon Këlliçi: Do flas me votë

Kandidati i Partisë Demokratike në primaret e Tiranës, Belind Këlliçi ka reaguar pasi ai dhe mjeku Ilir Alimehmeti shkuan në balotazh...

‘Nesër rifillojmë’, Alimehmeti reagon pas kalimit në balotazh me Këlliçin

Mjeku Ilir Alimehmeti ka reaguar pasi ai dhe deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi do të përballën në balotazh më 11...

S’ka fitues në Primaret për Tiranën, Belind Këlliçi dhe Ilir Alimehmeti në balotazh

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi dhe mjeku Ilir Alimehmeti janë dy kandidatët të cilët do të garojnë në balotazh të...

A do të mbështesë kandidatët e tjerë nëse humbet në Tiranë? Përgjigjet Alimehmeti

Ilir Alimehmeti tha se nëse nuk do të dalë fitues në primaret për Bashkinë e Tiranës, do të mbështesë kandidatët e...

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari vë në siklet Alimehmetin

Gazetari i Euronews Albania, Ardit Hoxha ka ‘zënë ngushtë’ kandidatin e primareve në Tiranë, Ilir Alimehmeti. Hoxha i është drejtuar duke i...

Do t’ia dal pa mbështetjen e oligarkëve, thotë Alimehmeti

Mjeku Ilir Alimehmeti deklaroi se do t'ia dalë pa mbështetjen e oligarkëve në garën për Bashkinë e Tiranës, nëse del fitues...

Alimehmeti: Mendimi im për Gert Bogdanin dhe Belind Këlliçin

Mjeku Ilir Alimehmeti i ftuar në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania, u shpreh se Gerti Bogdani dhe Belind Këlliçi janë figura...

‘Referendume për qytetin’, Ilir Alimehmeti prezanton planin për Tiranën

Mjeku Ilir Alimehmeti, i cili shpalli sot kandidaturën në primaret e Partisë Demokratike, thotë se nëse zgjidhet kandidat për Bashkinë e...