Ilir Meta

“Aksion opozitar përtej partive”, Shehi: S’mjafton Berisha-Meta për të mundur Ramën

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, është shprehur se qëllimi i tyre është të ndërtojnë një aksion opozitar që...

“Presion”, Ngjela komenton takimin mes Yuri Kim dhe Ilir Metës

Avokati Spartak Ngjela komentoi në studion e Euronews Albania takimin mes ambasadores amerikane Yuri Kim dhe kreut të Partisë së Lirisë,...

Meta akuza Ramës: Rriti çmimin e energjisë, nuk mbajti premtimin për ujë 24 orë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me çmimin e...

Meta takim me përfaqësuesit e Turgut Ozal: Arsimi të mos bëhet viktimë e politikës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka takuar sot përfaqësuesit  e institucionit arsimor "Turgut Ozal", ku në një postim në...

Ambasadorja Yuri Kim i shkon në zyrë Ilir Metës

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim është takuar këtë të premte me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir...

Rivalitet me Metën për drejtimin e opozitës? Përgjigjet Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, thotë se mes tij dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta nuk ka rivalitet...

Kraja për hetimet ndaj Metës: Po mbledhim prova

Kreu i SPAK, Arben Kraja deklaroi se çështja për kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta është nën hetim. "Po vazhdojnë hetimet...

Halit Valteri dorëzon prova të reja në SPAK për kallëzimet ndaj Metës

Ish-deputeti Halit Valteri ka dorëzuar sipas tij prova të reja në SPAK në lidhje me kallëzimet për familjen e kreut të...

Balla: Do kërkoj falje para shqiptarëve nëse Meta del spiun

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se do t'u kërkojë falje qytetarëve shqiptarë, nëse kreu i Partisë...

Kuotë vjetore për dekoratat/ PD: Edhe medaljet për qëllime elektorale

Ish-Presidenti Ilir Meta është sulmuar shumë për numrin e madh të dekoratave që ka lëshuar gjatë 5 viteve “U përdor si këto...

Publikimi i email-ve të Nanos, Meta: Korrupsioni ka dëmtuar sigurinë kombëtare

Kryetari i partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me urdhrin e  prokurorisë që ndalon publikimin e të dhënave...

Padia për Kryemadhin e Metën, Beqiri: Kam faturat e spitalit në San Marino

Avokati Idajet Beqiri, i ftuar në Euronews Albania, ka folur në lidhje me kallëzimin që ka bërë në SPAK për kreun...

Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Ilir Metës për Ardian Dvoranin

Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin e kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta për Ardian Dvoranin, duke mbajtur në fuqi...

Kallëzohet në SPAK Meta dhe Kryemadhi për trajtime estetike në vlera të majme

Avokati Idajet Beqiri ka kallëzuar në SPAK kryetarin e Partisë së Lirisë, Ilir Meta dhe Monika Kryemadhin. Beqiri kërkon hetimin për akuzat...

“Kraja është futur në vorbullën politike”, Hajdarmataj: Hetimet për Metën qesharake

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit, Arben Hajdarmataj, tha se kreu i SPAK Arben Kraja po përfshihet në retorikën politike sa i...

“Skema grabitje e krimi”, Meta paralajmëron protesta të tjera në vijim

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta tha se pas protestës që do të zhvillohet ditën e sotme tek inceneratori i...