ina zhupa

“I doli fjala Gjinushit”, Zhupa nxjerr videon: Qeveria ia plotësoi dëshirën me VKM

Ina Zhupa, ishte deputetja e cili mbajti fjalën e para në parlament këtë të enjte ku u diskutua për shkrirjen e...

Shkrirja e akademisë së albanologjisë, Zhupa: Shkelje, intelektualët të reagojnë

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar për shkrirjen e akademisë së albanologjisë. Zhupa e konsideroi vendimin në shkelje të ligjeve dhe...

“PS solli bandat e Beratit në Sarandë”, Klosi-Zhupës: Mos krijo konflikte imagjinare

Teksa qytetarët po përgatiten për zgjedhjet vendore 2023, deputetja e PD-së, Ina Zhupa ka denoncuar drejtuesin politik të qarkut Vlorë, Blendi...

Shpërthimi ndaj Ndrecës, Zhupa drejton gishtin ndaj Çuçit: Ku janë hetimet

Deputetja demokrate Ina Zhupa në fjalën  e saj në Kuvend ka reaguar në lidhje me atentatin ndaj kreut të Rithemelimit në...

Zhupa: Ndryshimet ligjore në ASH, për t’i dhënë mandat të dytë Skënder Gjinushit

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa thotë se me ndryshimet ligjore të paraqitura nga dy deputetë socialistë, Koçi dhe Beqiraj, synohet...

Zhupa: Të ashpërsohet ligji për personat që dhunojnë gazetarët

Deputetja e Partisa Demokratike ka dorëzuar në kuvend një propozim për ndryshimin e kodit Penal në mbrojtje të gazetarëve. Në një prooncim...

“Komision hetimor për akuzat”, Zhupa tregon se a e ka takuar opozita McGonigal

Deputetja e PD-së Ina Zhupa është shprehur se mazhoranca po i mohon të drejtat kushtetuese opozitës. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Akuzat ndaj Ramës në SHBA”, Zhupa: S’presim që ai të pranojë shkeljet që ka bërë

Deputetja e PD-së Ina Zhupa është shprehur se protesta që do të zhvillohet më datë 11 shkurt nuk do të jetë...

Zhupa: Salianji përpjekje për të bashkuar grupin parlamentar, e mbështes

Deputetja e PD-së Ina Zhupa është shprehur se deputeti i Ervin Salianji me nismën që ka marrë për të marrë drejtimin...

“Butrinti, me shkelje kushtetuese”, Zhupa komenton pranimin e kërkesës së PD-së

Gjykata Kushtetuese ka pranuar të shqyrtojë padinë për koncesionin e Parkut Arkeologjtë Butrintit. Lajmin e ka bërë me dije në rrjetet...

“Shkel konventat ndërkombëtare”, Zhupa: Të ndalohen punimet në lagunën “Vjosë-Nartë”

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa ka kërkuar ndalimin e menjëhershëm të punimeve në lagunën “Vjosë-Nartë”. Zhupa shprehet se nuk mund të ndërtohet...

10 mijë dollarë pagesë, ministrja Margariti i përgjigjet Zhupës: Më sill dokumentin

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti në një intervistë për Euronews Albania hodhi poshtë akuzat e deputetes Ina Zhupa se do marrë...

Zhupa thirrje qytetarëve që t’i bashkohen protestës së 12 nëntorit

Deputetja e PD-së Ina Zhupa nga Kuvendi u ka bërë thirrje të  gjithë shqiptarëve që t’i bashkohen protestës së 12 nëntorit. Ajo...

Alibeaj nuk ka për të gjetur kandidatë për 61 bashki, thotë Ina Zhupa

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa deklaroi se grupimi që mbështet Enkelejd Alibeajn, nuk do të jetë në gjendje për të...

Ina Zhupa: Ndarja e Partisë Demokratike, skenar i parapërgatitur

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa thotë se mosdakordësimi i grupit që mbështet Enkelejd Alibeajn për të dalë me kandidatë të...

Sa do dëmtohet PD nga përçarja? Zbulohet ‘asi nën mëngë’ i Berishës

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa thotë se baza e kësaj force politike, është e bashkuar në 95% të saj dhe...