ina zhupa

Zhupa interpelancë me Kumbaron: Shqipëria nuk ka plazh të certifikuar dhe të sigurt

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa deklaroi nga foltorja e Kuvendit se Shqipëria nuk ka asnjë plazh të certifikuar dhe të...

Menaxhimi i amfiteatrit të Durrësit, Zhupa: Plani parashikon koncesion 15 vjeçar

Deputetja demokrate, Ina Zhupa ka reaguar sërish në lidhje me planin e menaxhimit të amfiteatrit të Durrësit. Përmes një deklarate nga qyteti...

Menaxhimi i Pallatit të Brigadave, Zhupa: Do jepet me koncesion si Butrinti

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa ka deklaruar se plani i menaxhimit të Pallatit të Brigadave me partner strategjikë, është i njëjtë...

Zhupa pjesë e betimit të presidentit, a ishte në dijeni Berisha?

Deputetja Ina Zhupa u shpreh se kishte marrë pjesë në ceremoninë e betimit të presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë sepse...

Ina Zhupa njofton ‘betejën e radhës’ për koncensionin e Butrintit

Deputetja Ina Zhupa solli sërish në vëmendje, sipas saj, paligjshmëritë dhe shkeljet që po bëhen kur trajtojtohet koncensioni i Butrintit. “Në kalendarin...

‘Të lëmë pas sedrën personale’, Ina Zhupa komenton pjesëmarrjen në Kuvend

“Dua ta lexoni këtë jo si një akt final për t’u bërë pjesë e një pale apo tjetër, por si një...

Dy deputetë mbështetës të Bashës, pjesë e Kuvendit Kombëtar të 30 prillit

Në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike që po zhvillohet në Pallatin e Kongreseve, nuk janë të pranishëm vetëm anëtarë të Komisionit...

Do të ngre padi për Butrintin, thotë Zhupa

Ina Zhupa deklaroi se do të ngrejë padi për çështjen e Butrintit. “Unë kam nisur një iniciativë të tillë duke përpiluar tekstin...

EKSKLUZIVE| Ina Zhupa tregon dokumentin për menaxhimin e Butrintit

Ina Zhupa tregoi ekskluzivisht për “SOT” në Euronews Albania emrat e 5 personave që bëjnë pjesë në bordin e fondacionit për...

Menaxhimi i parkut Butrintit, ministrja e Kulturës përplaset me deputeten e PD

Parku i Butrintit do të menaxhohet nga një fondacion. Kjo ka përplasur në Komisionin e Medias, ministren Elva Margariti me deputeten e...