incenerator

Shtyhet për herë të tretë seanca për ineneratorin e Fierit

Është shtyrë për herë të tretë seanca paraprake për inceneratorin e Fierit. Gjykata e Posaçme shtyu për 15 mars seancën e radhës...

Rumano: SPAK nuk e ka hetuar me detaje inceneratorin e Fierit, arrestimet e nxituara

Avokati Gentian Rumano tha për “Review” në Euronews Albania se ka një presion të madh ndaj SPAK-ut dhe kjo e detyron...

Inceneratorët| Avokati: Hetimi i cekët, Arben Dervishaj s’ka mbajtur detyra publike

Ish-zv. prokurori i përgjithshëm, Fatos Dervishi tha për “Review” në Euronews Albania se hetimi për inceneratorët është i cekët. “Të hetosh është...

Kryemadhi: Jam e bindur që Lefter Koka s’e ka ditur ç’ka firmosur për inceneratorët

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi tha në një intervistë për Euronews Albania se ishte e bindur që Lefter Koka...

Vdekja e të arrestuarit për inceneratorët, KSHH: Po pengohet hetimi

Enver Sheshi, një nga të arrestuarit për aferën e inceneratorit të Fierit, ka ndërruar jetë në urgjencën e QSUT-së më 8...

Lefter Koka mbetet në burg

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për ish-ministrin Lefter Koka. Avokati i tij ka kërkuar masë...

Pse nuk po arrestohet Armando Subashi? Gazetari zbulon prapaskenat

Gazetari Elvi Fundo thotë se prokurorët kanë kërkuar dy herë arrestimin e kryebashkiakut të Fierit, Armando Subashi, për çështjen e inceneratorit...

Alqi Bllako lirohet nga qelia, SPAK: Do ankimojmë vendimin

SPAK deklaroi se është kundër vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, për zëvendësimin e masës së sigurisë, nga "arrest me...

Mërtiri debat Brahimllarin: Ju merreni me muhabet gjelash kush këndon më fort

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari dhe sociologu, Ergys Mërtiri u përfshinë në një debat në studion e “Now” me Erla Mëhillin...

Salianji me Partinë e Lirisë te inceneratori i Tiranës: Marr pjesë në çdo protestë

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ishte i pranishëm në protestën e zhvilluar nga Partia e Lirisë te inceneratori i Tiranës. Ai...

Nis protesta e Partisë së Lirisë te inceneratori i Tiranës

Protesta e Partisë së Lirisë te inceneratori i Tiranës ka nisur pak para orës 18:00. Qytetarët u grumbulluan, por pjesëmarrja është e...

Apeli shqyrton më 17 maj kërkesën e Lefter Kokës për liri

Ish-ministri Lefter koka ka ankimuar masën e dytë të arrestit me burg, atë lidhur me inceneratorin e Fierit. Gjykata e Posaçme e...

Bashkitë do të paguajnë 620 mijë € për mbetjet në inceneratorin e Fierit

Më 15 maj punëtorët e inceneratorit të Fierit do të marrin pagat e prapambetura. Burime zyrtare për Euronews Albania thanë se është...

4 muaj pa marrë pagat, punonjësit e inceneratorit të Fierit në protestë

30 punonjës të inceneratorit të Fierit kanë 4 muaj pa marre pagat, ndërsa prej rreth 1 muaj inceneratori është marrë nën...

Protestë për pagat e pa marra të inceneratorit të Fierit

30 punonjës të inceneratorit të Fierit kanë protestuar të shtunën për pagat që nuk i kanë marrë prej 4 muajsh. Tre muaj...

Tabaku: SPAK të kërkojë arrestimin e figurave politike për inceneratorët

Jorida Tabaku ka disa kërkesa shtesë ndaj SPAK, pas kërkesës së këtij institucioni për arrestimin e 10 personave në lidhje me...