inceneratoret

Gjiknuri: Asnjë vendimarrje për inceneratorët nuk më ka sjellë përfitime

Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, foli gjatë largimit nga detyra e Sekretarit të Përgjithshëm, në lidhje me akuzat e aluduara...

Inceneratorët| Berisha: Do bëj gjithçka që ky popull të ngrihet në protesta

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të premte një konferencë me gazetarët, ku u ndal tek çështja e inceneratorëve. Berisha tha në fjalën...

Spahiu: S’e kam kuptuar kurrë pse Foltorja votoi kundër Komisionit për Inceneratorët

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk e kishte kuptuar kurrë se pse Foltorja votoi kundër...

Shtyhet seanca për inceneratorin e Elbasnit, lexohet mbrojtja e 4 të pandehurve

Seanca për inceneratorin e Elbasanit është shtyrë për në datë 27 korrik ora 10:00. Gjatë seancës së kësaj të enjteje u...

A mund të bashkohen dosjet e inceneratorëve? Flet ish-kryeprokurorja e Tiranës

Ish-drejtuesja e prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj, deklaroi se SPAK ka treguar një vullnet të mirë për t’i shkuar deri në...

“Kanë marrë arratinë”- Prençi: Te inceneratorët ka dhe ish-politikanë të djathtë

Ish-drejtuesi i lartë i policisë, Shemsi Prençi, deklaroi se në çështjen e incenaratorëve janë të përfshirë dhe shumë ish-politikanë të djathtë. I...

Berisha: Inceneratorët janë të Ramës, po vjedhin energjinë nga djegësi i Elbasanit

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të premte një konferencë me gazetarët, ku foli në lidhje me çështjen Ahmetaj dhe inceneratorët. Berisha në...

I doli emri në dosjen Ahmetaj, deputeti socialist: S’jam marrë me tendera korruptiv

Deputeti i Partisë Socialiste, Fadil Nasufi, është pyetur këtë të enjte në lidhje me përmendjen e emrit të tij në dosjen...

“Ahmetaj, përfitime nga inceneratorët”, Tabaku: I dorëzova SPAK 20 CD me prova

Deputetja Jorida Tabaku tha në një deklaratë për mediat se në lidhje me inceneratiorët, Partia Demokratike ka bërë mbi 11 padi...

Rama: Për inceneratorët jam krenar, me Kokën e Bllakon merret drejtësia

Vepra të një rëndësie të veçantë, kështu i cilësoi kryeministri Edi Rama inceneratorët. Ai tha në një intervistë për “Now me Erla...

Inceneratorët/ Ish-prokurori: SPAK thotë që s’di pronarin, shteti vijon të paguajë

Ish-prokurori Eugen Beci tha për emisionin “Review”, në Euronews Albania se çështja hetimore për iceneratorët është vonuar pasi SPAK ende thotë...

“Duhet të gjendet pronari”- Dumani për inceneratorët: Hetimet me intensitet të lartë

Kreu i SPAK Altin Dumani ka mbajtur mëngjesin e kësaj të premteje një takim informal me gazetarët, ku ka folur në...

Informacion nga SPAK për fazën e hetimeve për inceneratorët? Përgjigjet Kryemadhi

Deputetja e PL-së Monika Kryemadhi ka dhënë një deklaratë për mediat pas daljes nga SPAK ku ishte thirrur për t’u pyetur...

Meta: Nuk ka incenerator në Tiranë, vetëm grumbullim plehrash

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta komentoi pamjet me dron të inceneratorëve të publikuara nga deputetja Monika Kryemadhi. Në një dalje...

Inceneratorët| Kryemadhi: Do të vazhdoj sa të kem frymë, qeveria të ndalojë pagesat

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do ndalojë derisa çështja e...

Shtyhet seanca për inceneratorin e Fierit, Koka kërkon bashkimin e dosjeve

Në Gjykatën e Posaçme është duke u zhvilluar seanca paraprake per inceneratorin e Elbasanit, ndërsa seanca për inceneratorin e Fierit është...