inceneratoret

Ahmetaj i përfshirë te inceneratorët? Balla: Drejtësia të bëjë punën e vet

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se drejtësia duhet të bëjë punën e vet, teksa iu përgjigj...

A do ketë arrestime të politikanëve për inceneratorët? Përgjigjet Arben Kraja

Kreu i SPAK Arben Kraja në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania, tha se përpara përgjegjësisë penale do të vihen të...

Berisha: ‘Inceneratorët’ krim i Ramës, SPAK s’e shpëton dot nga gjyqi publik

Kryetari i PD-së, Sali Berisha komentoi arrestet e nxjerra për inceneratorin e Fierit pak ditë më parë, duke akuzuar SPAK se...

5 të arrestuarit për inceneratorët para GJKKO

5 të arrestuarit për aferën e inceneratorit të Fierit dalin këtë të premte në orën 11:30 para GJKKO-së për t’u njohur...

Valteri: Po përgatis një padi për dy ministra në qeverinë Rama, do e çoj në SPAK

Ish-deputeti Halit Valteri ka përshëndetur punën e SPAK, ku ditën e djeshme lëshoi 11 urdhër arreste për aferën e inceneratorëve,  5...

“Është histori gjaku”, gazetarja: Si u vra investitori italian i plehrave në Tiranë

Gazetarja Anduena Llabani deklaroi se historia e inceneratorëve, nuk është një histori, korrupsioni, por gjaku, në bazë të disa investigimeve të...

Fundo nxjerr dokumentin dhe përmend emrat: Si nisi vjedhja në inceneratorin e Fierit

Gazetari Elvi Fundo, në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania, ka publikuar dokumente në lidhje me aferën e inceneratorit të Fierit. Fundo me...

Inceneratorët, Manjani sulmon LSI: E bënë për inat të Kokës, pse s’ka logjikë hetimi

Analisti Ylli Manjani ka ‘sulmuar’ LSI-në në lidhje me aferën e inceneratorëve. I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ai tha...

Zbardhen emrat, kush janë të arrestuarit për inceneratorët

Zbardhen emrat për të cilët SPAK ka lëshuar urdhër-arreste për çështjen e inceneratorëve. Euronews Albania mëson se janë vendosur masat e sigurisë...

SPAK lëshon 11 urdhër-arreste për inceneratorët, 5 në pranga

Me urdhër të SPAK janë arrestuar 5 persona për inceneratorët, ndërkohë që në total janë lëshuar 11 urdhër-arreste. 5 prej personave...

Kryemadhi zbulon emrin: Ky është bariu me lopë në Greqi që Rama e bëri milioner

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi akuzoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me aferën e inceneratorëve. Në emisionin "Now" në Euronews...

Tabaku në SPAK: 60 të akuzuar për inceneratorët, shumë shpejt do kemi të reja

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku në një deklaratë për media pasi doli nga SPAK, u shpreh se kishte sjellë 9 kallëzime të...

‘Na hiqni akuzën ose do flasim’, Berisha: Rama po kërcënohet për inceneratorët

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama po kërcënohet në lidhje me aferën e inceneratorëve. Gjatë fjalës së...

Engjëll Agaçi paraqitet në SPAK

Pasditen e së premtes dhe jashtë orarit zyrtar të punës, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi u paraqit...

“Vetëm qeveria nuk ka gabime”, Mëhilli replika me Ballën për inceneratorët

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka replikuar me moderatoren e emisionin “Now” Erla Mëhilli për temën e inceneratorëve. Moderatorja...

A është koordinuar protesta? Kërpaçi: Aksioni s’do ndalet vetëm tek inceneratorët

Floida Kërpaçi, Sekretare për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Partinë e Lirisë ,u shpreh në një intervistë për Euronews Albania, se protesta që...