inceneratoret

Meta akuza qeverisë: Po vepron si banditët, ka rrëmbyer pronat e qytetarëve

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaron se partia që ai drejton mbështet kauzën e qytetarëve për të mbrojtur shtëpitë...

SPAK nuk guxon të konfiskojë inceneratorët, thotë Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se dosja e inceneratorëve tregon se qeveria e kryeministrit Edi Rama është e korruptuar. Në...

‘Paratë e BE për inceneratorët’, AZHBR: Sulme politike, fondet monitorohen

Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural mohon akuzat se fondet e Bashkimit Europian janë shpërdoruar. Ajo thotë se të gjitha paratë që...

Meta: Hetimet për inceneratorët me hapin e breshkës, SPAK të reflektojë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se hetimet e SPAK në lidhje me inceneratorët dhe veçanërisht atë të Tiranës...

Partia e Lirisë: Inceneratori i Tiranës mori kredi në bankë, la peng pronat publike

Partia e Lirisë ka publikuar të tjera fakte, të cilat sipas kësaj force politike provojnë aferën e inceneratorit të Tiranës. Në një...

30 mln $ evazion fiskal, Kryemadhi publikon dosjet e çuara në SPAK për inceneratorët

Ish-kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka publikuar në rrjetet sociale dosjet që partia e saj ka dërguar në SPK për të...

Partia e Lirisë do paraqesë prova të reja për inceneratorët, thotë Braimllari

Sekretari Organizativ i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari thotë se kjo forcë politike do paraqesë fakte dhe prova të reja në...

Punonjësi i inceneratorëve u bë pronar, Partia e Lirisë i kërkon SPAK të hetojë

Partia e Lirisë zbuloi prova të reja në aferën e inceneratorëve dhe i bëri thirrje SPAK-ut të hetojë. Në një konferencë për...

FOTO| PD publikon dokumente të reja nga afera e inceneratorëve

PD ka publikuar sot dokumente të reja sa i takon aferës së inceneratorëve. Ishte Belind Këlliçi ai që bëri 2 dokumentet...

Meta: Ende nuk ka filluar maja e ajsbergut për aferën e inceneratorëve

Presidenti Ilir Meta thotë se skandalet e fundit të publikuar për inceneratorët, janë vetëm maja e ajsbergut në lidhje me këtë...

Inceneratorët, Këlliçi: Rama nuk lë në paqe as të vdekurit

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndajh qeverisë në lidhje me aferën e inceneratorëve. Deputeti demokrat, Belind Këlliçi denoncoi nga selia blu, rastin...

Pezullohen kompanitë e denoncuara nga LSI për aferën e inceneratorëve

Pezullohet aktiviteti i kompanive të denoncuara nga LSI për aferën e inceneratorëve. Kompanitë kanë pezulluar aktivitetin e tyre me urdhër të...

Qeveria pranon mashtrimin me TVSH, Ibrahimaj: Të përfshirë edhe ‘inceneratorët’

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka pranuar se skemat e mashtrimit me tatimin mbi vlerën e shtuar të denoncuara nga Lëvizja...

Kryemadhi: Në skemën e inceneratorëve figurojnë emra pranë Bashës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një bashkëbisedim me gazetarët të hënën ka deklaruar se kontratat për inceneratorët janë ndër aferat...

Hetimi i investimeve strategjike, Sula zbulon 2 deputetëve të tërhoqën firmat

Deputeti i PD-së, Dashnor Sula thotë se mazhoranca rrëzoi kërkesën e opozitës për hetimin e investimeve strategjike duke përdorur manovra politike. “Pse...

Lefter Koka mohon shkeljen e ligjit për inceneratorin e Fierit

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka ka mohuar akuzat e ngritura nga SPAK sa i takon abuzimeve me ndërtimin e inceneratorit të...