inceneratoret

Edi Rama do dëshmojë në komisionin për inceneratorët

Komisioni parlamentar miratoi sot planin e hetimit për inceneratorët, përfshi listën e personave që do të pyeten. Nga 21-23 shkurt do të...

Dënimi i Tahirit vërtetoi akuzat e PD-së, sipas Bashës

Fakti që Saimir Tahiri ndodhet në qeli, vërteton se kauza e PD-së është e drejtë. Kështu u shpreh Lulzim Basha gjatë një...

Askush nuk e di kush janë pronarët e inceneratorëve, thotë gazetari

Qeveria nuk bërë asnjë lloj transparencë lidhur me personat që janë pronarë të inceneratorëve, çka e rrit dyshimet për aferë korruptive. Këtë...

Inceneratorët do të jenë prova për drejtësinë e re

Drejtësia e re duhet të provojë veten duke dhënë rezultat për çështjen e inceneratorëve. 60% e shqiptarëve mendojnë se kjo do të...

Si luftohet korrupsioni, sipas juristit Manjani

Shqiptarët mendojnë në shumicë se koncesioni i inceneratorëve është një aferë korruptive, sipas sondazhit të Barometrit. Por, si luftohet korrupsioni sipas juristit...

Nëse provohet korrupsioni tek inceneratorët, qeveria duhet të japë dorëheqjen

Shumica e shqiptarëve mendojnë se qeveria duhet të japë dorëheqjen nëse provohet korrupsioni në çështjen e inceneratorëve. Në Barometrin e Euronews Albania,...

2 në 3 shqiptarë mendojnë se inceneratorët janë aferë korruptive

Shqiptarët mendojnë në shumicë se koncesioni i inceneratorëve është një aferë korruptive. 64,3% e të anketuarve në Barometrin e Euronews Albania janë...

Tabaku: 80 milionë euro u paguan për inceneratorin e Tiranës që s’ekziston

“Një raport i fundit i Kontrollit të Lartë të shtetit për inceneratorët provoi vjedhjen kolosale të qytetarëve shqiptarë”. Kështu deklaroi mesditës...

Meta: Lefter Koka ‘kokë turku’, Rama është i pari në aferën e inceneratorëve

Presidenti Ilir Meta thotë se Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi janë dy personat...