indi

Nxirren të gjithë punëtorët e ngujuar në një tunel në Indi para dy javëve

Ekipet e shpëtimit i kanë nxjerrë të gjithë 41 punëtorët e ndërtimit të cilët kishin mbetur të ngujuar në një tunel...

Rrufeja vret 24 persona në Indi, lëndohen 23 të tjerë nga shirat

Njëzet e katër persona janë vrarë nga rrufeja dhe rreth 23 janë lënduar nga shirat në shtetin perëndimor të Indisë, Gujarat,...

Si po ja dalin të mbajnë “shpirtin gjallë” punëtorët e bllokuar në tunelin në Indi

Të qenit i bllokuar brenda një tuneli për ditë të tëra është një makth i vërtetë, por raportet thonë se punëtorët...

Indi| 9 ditë të bllokuar, del videoja e parë e punëtorëve brenda tunelit të shembur

41 punëtorë janë bllokuar në një tunel në Indi prej 9 ditësh. Të hënën, për herë të parë që prej ngjarjes së...

Përplasen dy trena në Indi, humbin jetën 10 persona

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë janë plagosur pasi dy trena u përplasën në juglindje të...

India planifikon të dërgojë astronautë në Hënë deri në vitin 2040

India planifikon të krijojë stacionin e saj hapësinor deri në vitin 2035 dhe të dërgojë astronautin e saj në Hënë deri...

Numri i viktimave nga përmbytjet në Indi shkon në 47

Numri i viktimave të përmbytjeve të shkaktuara nga plasja e një dige në një liqen akullnajor në rajonin e Himalajeve është...

12 foshnja të vdekura brenda ditës në një spital në Indi, akuza për neglizhencë

12 foshnja vdiqën brenda një dite në një spital në Maharashtra, Indi duke shkaktuar zemërim publik. Akuza pati për qeverinë rajonale dhe...

22 punëtorë humbin jetën nga shembja e urës në Indi

Të paktën 22 punëtorë kanë vdekur të mërkurën kur ura hekurudhore, të cilën po e ndërtonin përmbi një luginë të thellë...

Chandrayaan-3 përgatitet për ulje, India mund të jetë e para në polin jugor të Hënës

India po përgatitet për tentativën e dytë të uljes në Hënë , një moment historik për vendin më të populluar në botë. Chandrayaan-3, që...

Të paktën 24 të vdekur nga vërshimet dhe rrëshqitja e dheut në Indi

Të paktën 24 persona kanë vdekur, nëntë prej të cilëve si pasojë e shembjes së një tempulli, dhe dhjetëra të tjerë...

Shembet tempulli i lashtë në Indi, 9 të vdekur e dhjetëra të tjerë nën rrënoja

Nëntë persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë dyshohet se janë bllokuar pasi shembjes së një tempulli të lashtë hindu në...

Ndërtimi i urës kthehet në tragjedi në Indi, 16 viktima nga rrëzimi i vinçit

Një ngjarje e rënd ë ka ndodhur në indi, ku 16 punëtorë ndërtimi humbën jetën në Indi pasi vinçi u rrëzua...

Të paktën 16 viktima pas një rrëshqitje dheu në Indi

Të paktën 16 njerëz u vranë dhe shumë të tjerë mbetën të groposur kur një rrëshqitje dheu bllokoi një fshat malor...

Shpërthen transformatori anës lumit, 15 persona humbën jetën nga elektricieti

Pesëmbëdhjetë persona humbën jetën pasi një transformator elektrik shpërtheu në brigjet e lumit Alaknanda në shtetin verior të Indisë Uttarakhand. Autoritetet thonë...

Të paktën 22 të vdekur nga përmbytje dhe shirat e rrëmbyer në Indi

Shirat e dendur dhe përmbytjet kanë vrarë të paktën 22 persona në veri të Indisë, thanë sot autoritetet lokale. Shkollat ​​në Nju...