infektimet në kosovë

​Mbi 400 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 407 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, dhe nuk është shënuar asnjë rast i...

Kosova me dozë të katërt të vaksinës kundër COVID-19

Personat mbi 60-vjeç në Kosovë mund të marrin dozën e katërt të vaksinës kundër koronavirusit. Lajmi u bë i ditur nga Ministria...

Rritje me mbi 400% e rasteve me koronavirus në Kosovë

Numri i të infektuarve në dy javët e fundit të qershorit është rritur për më shumë se 400% në Kosovë, në...