infermiere

Shqiptarët shpëtuan amerikanët, Aliçkaj: Doja ta bëja film, më refuzuan skenarin

Disa ditë më parë Yuri Kim postoi në faqen zyrtare të ambasadës një falënderim special për të gjithë ata shqiptarë që...

Rama: Mjekët dhe infermierët që kanë performancë më të mirë do paguhen më shumë

Kryeministri Edi Rama deklaroi se po planifikohet shtrirja në terren e autonomisë spitalor, teksa shtoi se është krijuar një bazë e...

Avokati i të moshuarës së dhunuar: Lirimi i 3 infermiereve, “ledhatim” nga drejtësia

Avokati i të moshuarës së dhunuar në Pejë, Meshari Selimaj, tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” se lirimi i 3...

Lirohen nga paraburgimi tre infermieret që dhunuan të moshuarën në Pejë

Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur që të lirojë nga paraburgimi 3 infermieret që dhunuan të moshuarën në azilin e pleqve...

Paralajmërimi i infermierëve për protestë | 5 zhvillime kryesore

‘Të harruar dhe abuzuar nga shteti’, infermierët: Do të dalim në protestë Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë ka paralajmëruar se së...

Infermierët paralajmërojnë protestë, Skënderi: Dhuna ndaj tyre, rast i përsëritur

Zëvendës presidenti i Urdhërit të Infermierit, Sabri Skënderi thotë se dhuna ndaj dy infermierëve në Pediatrinë e QSUT-së dy ditë më...

‘Të harruar dhe abuzuar nga shteti’, infermierët: Do të dalim në protestë

Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë ka paralajmëruar se së shpejti bluzat e bardha do të dalin në protestë. Përmes një njoftimi, shoqata...

Sa nga studentët e mjekësisë largohen nga Shqipëria? Aktivisti tregon shifrat

Aktivisti Migen Qiraxhi tregoi për “SOT” në Euronews Albania se në Shqipëri të rinjtë e kanë të vështirë të gjejnë të...

12 maji, dita ndërkombëtare e infermierëve

Infermierët janë heronjtë në këtë botë, të cilët përballen çdo ditë me përgjegjësi të mëdha për mirëqenien, sigurinë dhe shërimin e...

Rreth 8 mijë infermierë të papunë në Shqipëri

"Rreth 8 mijë infermierë janë aktualisht të papunë në Shqipëri." Kështu deklaroi Presidentja e Urdhërit të Infermierit, Blerina Duka në emisionin...

Shala: Infermierët po e përdorin diplomën si biletë për t’u larguar nga vendi

Qëndresa Qytetare ka kryer një studim për fenomenin e largimit të infermierëve. Në vitin 2021 u diplomuan 1,319 infermierë, teksa 1,073...