inteligjences

Shqiptarët me nivelin më të ulët të inteligjencës në Europë? Studimi shkakton debate

Shqiptarët e mbajnë veten si një popull inteligjent dhe këtë gjë e justifikojnë shpesh edhe me faktin që kur shkojnë jashtë,...

Artan Hoxha: Shërbimet e Inteligjencës greke ishin në Himarë gjatë zgjedhjeve

Gazetari Artan Hoxha tha se në Himarë, gjatë zgjedhjeve ishin të pranishëm shërbimet e inteligjencës greke. Hoxha u shpreh se tashmë Shqipëria...

“McGonigal”/ Kuvendi miraton kërkesën e PD-së për mocion me debat

Është miratuar nga konferenca e kryetarëve kërkesa e opozitës për mocioni me debat për McGonigal, në Kuvend. Lajmin e ka bërë me...

Dik Marti: Serbët donin të më vrisnin e të fajësonin shqiptarët

Anëtari i Këshillit të Evropës Dik Marti është kërcënuar me vdekje pasi akuzoi liderët  e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës se janë pjesë...

Tym i zi mbi selinë e Inteligjencës në Ukrainë

Tym i zi është parë të ngrihet mbi selinë e Inteligjencës së Ministrisë së Mbrojtjes në Ukrainë. Duket se zjarri vjen...