Inter

Bayerni fitore mes spektaklit, Lautaro shpëton Interin nga disfata

Gola, spektakël dhe në fund një fitore që gëzon gjermanët, kjo ishte panorama në supersfidën e së mërkurës në Champions, mes...

Asllani jashtë planeve të Inter, refuzon Sassuolon. Ja ku kërkon të shkojë

Largimi i Asllanit nga Interi mbetet çështje kohe, me mesfushori nqë nuk preferohet nga trajneri Inzaghi. 21-vjecari kishte një foerte huazimi...

Messi shënon në MLS, Inter Miami rikthehet tek fitorja, triumfon me rezultatin 2-0

Lionel Messi padyshim është futbollisti më i mirë në Amerikë, ku duket se kompeticionet mbeten veçse formalitet për të, me argjentinasin...

Ish-trajneri i Napolit merr drejtimin e “të kaltërve”, e konfirmon Federata

Luciano Spalletti është përzgjedhur për detyrën e trajnerit të kombëtares italiane të futbollit. Vendimi u konfirmua nga drejtuesit e Federatës. Trajneri toskan...

San Siro s’mund të prishet, Milan e Interi të ndërtojnë stadiume të reja diku tjetër

Mitiku “Giuzeppe Meaza” nuk mund të shembet dhe planet e Interit dhe Milanit për të ndërtuar një stadium të ri në...

Messi shkëlqen në SHBA, 5 gola në tre ndeshje

Messi nuk e ka zgjedhur Inter Miami për të kaluar në pension. Argjentinasi ka dëshmuar në ndeshjet e fundit në ekipin...

Interi futet në garë për Mbappe

“Sky Sports” pretendon se Interi është një nga pesë klubet seriozisht të interesuar për nënshkrimin e Kylian Mbappe, të cilin Paris...

Dzeko largohet nga Inter, boshnjaku firmos për dy vite me Fenerbahçe

Pas dy sezonesh në Milano duke shënuar 22 gola me Interin, sulmuesi Edin Dzeko i ka dhënë lamtumirën zikaltërve. 37-vjeçari është prezantuar...

Lautaro ’heroi’ i Inter, zikaltrit fitojnë Kupën e Italisë

Kupa e Italisë për sezonin 2022-2023 i takon Interit, me zikaltrit që mposhtën në finale Fiorentinën. Një tjetër sukses për të besuarit...

Man City leksion Realit, në finale përballen me Interin

Manchester City ka marrë një fitore spektakolare në ndeshjen e kthimit të Uefa Champions League, duke mposhtur Realin 4-0. Në Etihad,...

13 vite pritje për Interin, zikaltrit mbërrijnë në finale

Rrugëtimi i Milanit në Champions League është mbyllur mbrëmjen e së martës, ku rivalët e përhershëm të qytetit, rikthehen në finalen...

Rikthehet magjia e Champions, Milani ëndërron të përmbysë parashikimet

Sonte pritja merr fund. Në orën 21:00, në “Giuseppe Meazza” do të luhet ndeshja e dytë e euroderbit në Champions League...

Milani “i vogël” përpara Interit, kualifikimi vendoset në Giuseppe Meazza

Interi ka mposhtur Milanin në San Siro mbrëmjen e së mërkurës, ndërsa ka hedhur një hap të madh drejt finales së...

Derbi Italisë për finalen e Champions, Interi synon të thyejë tabunë

San Siro pret mbrëmjen e së mërkurës sfidën spektakolare, derbin më të zjarrtë Italian, atë të Madoninës. Milani dhe Interi përballen...

Befason Interi, gjen zëvendësuesin e Skriniar në Premier Ligë

Mbrojtësi i Fulhamit, Tosin Adarabioyo ka tërhequr vëmendjen e Interit me paraqitjet e tij në Premier Ligë. Skautët e Interit kishin mbetur...

Kompletohet finalja e Kupës së Italisë, Interin e pret një sfidë e lehtë

Gjysmëfinalja e dytë e kupës së Italisë mes Fiorentinës dhe Cremoneses nuk ka pasur surpriza, me skuadrën violë e cila ka...