interpelance

“McGonigal”, Kuvendi pranon kërkesën e grupit të Alibeajt për interpelancë me Ramën

Konferenca e Kryetarëve futi në kalendarin e punimeve të Kuvendit kërkesën për interpelancë urgjente të kërkuar nga Grupi Parlamentar i Partisë...

Zhupa interpelancë me Kumbaron: Shqipëria nuk ka plazh të certifikuar dhe të sigurt

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa deklaroi nga foltorja e Kuvendit se Shqipëria nuk ka asnjë plazh të certifikuar dhe të...

Salianji: Vettingu në polici synonte përfshirjen e efektivëve në fushatën e PS

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka deklaruar se vettingu në polici, kishte si synim përfshirjen e efektivëve në fushatën e...

Opozita kërkon interpelancë dhe mocion për rritjen e çmimeve

9 deputetë të Partisë Demokratike, që njihen si mbështetës të ish-kryeministrit Berisha, kanë bërë kërkesë për mbajtjen e një interpelance parlamentare...