interviste

Thaçi në intervistën e parë pas burgosjes, përcjell mesazhin e rëndësishëm

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të dhënë për Nacionalen nga Haga, ka thënë se me Serbinë duhet të...

A vazhdon ta mbështesë bashkimin Kosovë-Shqipëri? Kurti intervistë për mediat greke

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pyetur nga media greke “To Vima” për bashkimin e Kosovës me Shqiperinë një ide që...

Redaktorja e një reviste gjermane shkarkohet menjëherë pas “intervistës” me Shumaker

Redaktorja e një reviste gjermane që publikoi një “intervistë” të gjeneruar nga inteligjenca artificiale me Michael Schumacher është shkarkuar. Botuesja e revistës...

Për herë të parë në një studio televizive! Intervistë me inteligjencën artificiale

Chatgpt është kthyer në trendin më të fundit nëse flasim për zhvillimet me inteligjencën artificiale. Është një program kompjuterik i krijuar për...

‘2022, vit i nismave të reja për kulturën’, Elva Margariti: Sfidat për 2023-shin

Elva Margariti e ka cilësuar 2022-shin, vitin e nismave të reja për kulturën në vend. Në një intervistë për Euronews Albania, ministrja...

Pyetja që Elon Musk e bën në çdo intervistë pune – a i përgjigjeni dot?

A jeni mjaftueshëm i zgjuar për të punuar për Elon Musk? Vëreni veten në test dhe zbuloni nëse do mund t’i...

Shell ka zbuluar një arterie të rëndësishme nafte dhe gazi, thotë Balluku

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku konfirmoi informacionin se Shell ka gjetur naftë dhe gaz në malin e Shpiragut në...

Ekskluzive| Lajçak: Javën e ardhshme pritet marrëveshje me rëndësi Kosovë-Serbi

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak në një intervistë ekskluzive për Euronews Albania...

Intervistë me këngëtarin fitues në Eurovizion: Vitin tjetër, në Ukrainën e lirë

Kalush Orchestra, grupi ukrainas që fitoi Eurovision-in e këtij viti, ka shitur trofeun për 838 mijë euro për të mbledhur para...

Talat Xhaferi diskuton për rajonin në një intervistë për Euronews Albania

Vizita në Ukrainë, anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian dhe dialogu Kosovë-Serbi ishin disa nga temat kryesore për të...

Ish-gjyqtarja i përgjigjet Ramës: Nuk jam monstër, do rikthehem më e fortë

Ish-gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha u arrestua më 11 shkurt të vitit 2021 për korrupsion, pasi akuzohet se ka liruar nga...

Balliu: Harta e re gjyqësore rëndon avokatët dhe qytetarët

Gjatë debatit për hartën e re gjyqësore në emisionin NOW me Erla Mëhillin, avokatja Alesia Balliu tha se një diskolim i...

Rama për inceneratorët: Nëse ka ministra të përfshirë, të ndëshkohen

Kryeministri Rama deklaroi se nëse ka ministra të përfshirë në aferën e inceneratorëve ata duhet të ndëshkohen. Në një intervistë për VOA...

S’kemi ende një vendim për njohjen e Kosovës, thotë ambasadori ukrainas

“Ukraina ende nuk ka një vendim për njohjen e Kosovës si shtet, edhe pas mbështetjes gjatë muajve të fundit”. Kështu deklaroi ambasadori...