investime strategjike

Xhaçka: S’kam përfituar asnjë centimetër tokë dhe para publike

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka e ka cilësuar si spekulim të deputetëve të opozitës, pretendimet se bashkëshorti i saj ka përfituar...

Investimet strategjike, Xhaçka: Bashkëshorti im nuk ka përfituar fonde publike

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka deklaroi se bashkëshorti i saj nuk është përfitues i investimeve strategjike në jug të...

Hetimi i investimeve strategjike, Sula zbulon 2 deputetëve të tërhoqën firmat

Deputeti i PD-së, Dashnor Sula thotë se mazhoranca rrëzoi kërkesën e opozitës për hetimin e investimeve strategjike duke përdorur manovra politike. “Pse...

PD-ja do të kërkojë komision hetimor për investimet strategjike, thotë Bardhi

Deputeti demokrat Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë këtë të mërkurë, e cila rrëzoi kërkesën e PD-së,...