INVESTITORE

‘I vetmi vend që shpik investitorë’, Meta: Paratë po keqpërdoren me koncesione

Kreu i partisë së lirisë, Ilir Meta tha sot në një takim me strukturat e partisë në Elbasan se Shqipëria është...

Milan me pronar të ri, arrihet marrëveshja për 1,2 miliardë euro

Klubi italian i Milanit do të ketë një pronar të ri, RedBird Capital Partners (RedBird). Përmes një deklarate në faqen e saj...

Miqtë e Elon Musk do të kontribuojnë me mbi 7 mld dollarë për blerjen e Twitter

Miqtë e pasur të Elon Mask do të kontribuojnë me një shumë prej 7,14 miliardë dollarë për të mbështetur ofertën e...

1.3 milionë metra katrorë tokë në bregdet për investitorët strategjikë

Investitorët strategjikë morën 1.3 milionë metra katrorë tokë në bregdet dhe shfrytëzuan zonat më me vlerë të rivierës shqiptare. Agjencia e Investimeve...