islande

Vullkani në Islandë shpërthen për herë të tretë në 2 vjet, shkak tërmetet

Në Islandë pranë kryeqytetit Reykjavik, ka shpërthyer përherë të tretë në dy vite një vullkan. Shpërthimi i tij ka ardhur si...

Traditat më të mira të Krishtlindjeve nga e gjithë bota

Fatmirësisht, kufizimet e COVID-it kanë mbaruar dhe në të gjithë Evropën e mbarë botën njerëzit sot festojnë Krishlindjet e vitit 2022....

Islanda barazon Shqipërinë në minutat shtesë

Fundi i ndeshjes Shqipëri-Islandë është shoqëruar me tensione pas barazimit që skuadra kundërshtare bëri në “Air Albania”. Tifozët të cilët çuan peshë...

Bota është kthyer 5 vjet pas për sa i përket zhvillimit njerëzor, thotë OKB

Sipas një raporti të ri të OKB-së, bota është kthyer pesë vjet pas për sa i përket zhvillimit njerëzor. Për herë të...

Pamje surreale të vullkanit në Islandë, qindra turistë shijojnë shpërthimin e llavës

Shpërthimi i një vullkani në afërsi të Rejkjavik  të Islandës ka ofruar pamje spektakolare duke mbledhur me qindra turistë të cilët...

Liga e Kombeve, kombëtarja shqiptare shpreson të marrë 3 pikë në Islandë

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të përballet sot me Islandën. Ndeshja është e vlefshme për Ligën e Kombeve. Armando Broja, Myrto Uzuni...